RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Tacikistan ve Özbekistan Turu 2 | Duşanbe, Denau, Tirmiz, Kitob, Semerkand, Taşkent, Buhara

( )
0 / 5
Misafir Puan Ortalaması
TÖ21EKİ22G7 - Tacikistan ve Özbekistan Turu 2 | Duşanbe, Denau, Tirmiz, Kitob, Semerkand, Taşkent, Buhara
Departure
Return
Duration: 8 Nights / 9 Day

Dushanbe,Denau,Termiz,Kitob,Semerkand,Buhara,Taşkent

Yetişkin Fiyatları
Double Per Person
:
Triple Per Person
:
Dört Kişilik Odada Kişi Başı
:
Single Per Person
:
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Age
:
2 - 10 Age
:
10 - 12 Age
:
* 0 - 10 age child price is no bed.
 • Tacikistan ve Özbekistan Türk vatandaşlarından vize istememektedir.
 • Tacikistan ve Özbekistan'da otel standartları Türkiye'den düşüktür.
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür, açılır-kapanır yatak veya kanepe olabilir.
 • Tüm turlarımızda seyahat belgenizin (pasaport vb.) en az 6 ay (tur dönüş tarihinden itibaren) geçerlilik süresi olması gerekmektedir.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
TÖ21EKİ22G7 - Tacikistan ve Özbekistan Turu 2 | Duşanbe, Denau, Tirmiz, Kitob, Semerkand, Taşkent, Buhara
Departure
Return
Duration: 8 Nights / 9 Day

Dushanbe,Denau,Termiz,Kitob,Semerkand,Buhara,Taşkent

Yetişkin Fiyatları
Double Per Person
:
Triple Per Person
:
Dört Kişilik Odada Kişi Başı
:
Single Per Person
:
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Age
:
2 - 10 Age
:
10 - 12 Age
:
* 0 - 10 age child price is no bed.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

Tacikistan ve Özbekistan Turu

Duşanbe - Denau - Tirmiz - Kitob - Semerkand - Buhara - Taşkent

Altın Silsile'den 13 Türbe Ziyareti (Tacikistan’da 1 + Özbekistan’da 12)

1.Day21 October Friday

İstanbul kiss Duşanbe

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - THY" Kontuarı’nda saat 16.45'te buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK254 seferi ile 19.45’te Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’ye uçuyoruz (4sa 45dk).

2.Day22 October Saturday

Duşanbe broken heart

Varış: 02.30. Gümrük ve pasaport işlemleri sonrası istirahat için özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz.

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Duşanbe şehir gezimizde Hz. Yakub-ı Çerhî (ks.) TürbesiRudaki Parkı, Simvol Meydanı, Bağımsızlık Meydanı, Milli Kütüphane, Millet Sarayı, Sancak Meydanı, Tacikistan Milli Müzesi, Yeşil Pazar ve Viktori Parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Atlas Hotel vb.

3.Day23 October Sunday

Duşanbe broken heart Denau broken heart Tirmiz

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Özbekistan’a geçmek üzere Tursunzade Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz (60km / 1sa). Tacikistan çıkış ve Özbekistan giriş gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Denau’ya hareket ediyoruz (40km / 1sa). Varışta Hz. Alâeddîn-i Attar (ks.) Türbesi ve Vahşivar dağlık bölgesinde (40 km / 1sa) Hz. Muhammed Zâhid (ks.) Türbesi ziyaretleri sonrası Tirmiz’e hareket ediyoruz (140km / 4sa). Varışta Hz. Hâkim et-Tirmizî Kabri ve Sünen-i Tirmizi hadis kitabının müellifi Hz. İmâm et-Tirmizî Kabri'ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 3* Surxon Hotel vb.

 

Önemli: Bölge şartları gereği fazla otel alternatifi olmadığından Tirmiz şehrindeki otel kalitesi diğer şehirlerden daha düşüktür.

4.Day24 October Monday

Tirmiz broken heart Kitob broken heart Semerkand

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kitob'a hareket ediyoruz (325km / 6sa). Varışta Hz. Muhammed Derviş (ks.) ve Hz. Hâcegi-i Emkenegî (ks.) Türbeleri'ni ziyareti müteakip Semerkand’a hareket ediyoruz (150km / 3sa). Semerkand girişinde Hz. Ubeydullâh-ı Ahrâr (ks.) Türbesi'ni ziyaretin ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Grand Sogdiana Hotel vb.

5.Day25 October Tuesday

Semerkand mail Buhara

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Semerkand turumuzda Hz. İmam Buhari (ks.) Kabri ve KülliyesiUluğbey Rasathanesi, Şâh-ı Zinde (Sahabe Kusem bin Abbas) Türbesi, Hz. Hızır Mescidi, Hz. İmam Maturidi (ks.) Türbesi, Registan Meydanı’nda bulunan Uluğbey, Tilla Kari ve Şirdar Medreseleri'ni ziyaret sonrası akşam yemeğini müteakip saat 21.03’te hızlı tren ile Buhara’ya hareket ediyoruz (1sa 31dk). Varış: 22.34. Konaklama otelimizde. 3,5* Orient Star Varaxsha Hotel3* Asia Bukhara Hotel vb.

6.Day26 October Wednesday

Buhara broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Buhara eski şehir merkezine hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimizi alışveriş için eski şehir merkezinde bırakıyoruz (Alışveriş için merkezde kalan misafirlerimiz otele dönüş ulaşımlarını kendileri sağlayacaklardır). Kalan misafirlerimizle Buhara'dan 45 km uzaklıktaki Gücdüvan Kasabası'na hareket ediyoruz. Altın Silsile’den; Hz. Abdülhalık-ı Gücdüvani (ks), Arif-i Rivgeri (ks), Mahmud İncir-i Fağnevi (ks), Ali Ramiteni (ks), Muhammed Baba-es Semmasi (k.s) değişik mimaride inşa edilmiş türbelerini ziyaretin ardından Buhara'ya dönüyoruz. Şehir merkezinde kalan misafirlerimizi otelden alarak Hz. Emir Külal (ks), Hz. Şah-ı Nakşıbend Muhammed Bahaüddin (ks) ve Valideleri’nin Türbe ve Külliyeleri’nin ziyaretlerini müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 3,5* Orient Star Varaxsha Hotel, 3* Asia Bukhara Hotel vb.

7.Day27 October Thursday

Buhara broken heart Taşkent

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Buhara eski şehir içerisindeki tarihi ve kültürel mekanlar gezimizde Poyi Kalon Kompleksi, Kalan Minaresi, Mir Arap Medresesi, Ark Kalesi, Lebi Havuz Camisi, İsmail Samani Türbesi, Eyyüb Peygamber Çeşmesi ve Türbesi ve Çar-Minar Medresesi görülecek yerler arasındadır. Gezimizi müteakip alışveriş için serbest zamanın ardından Afrasiyab hızlı treni ile 15.52’de Taşkent’e hareket ediyoruz (3sa 56dk). Varış: 19.48. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 3* Hampton by Hilton Tashkent Hotel, 3,5* Central Palace Hotel3,5* Daniel Hill Hotel vb.

8.Day28 October Friday

Taşkent broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Taşkent gezimizde Hz. Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal mushafı, Barak Han Medresesi, Kökeldaş Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Tilla Seyih Camisi, Emir Timur Han Meydanı, İstiklal Meydanı, Ali Şir Nevai Tiyatrosu Meydanı ve Çarşı Pazarı görülecek eserler arasındadır. Gezimizin ardından akşam yemeği sonrası dönüş yolculuğumuz için havalimanına hareket ediyoruz.

 

Önemli: Uçak saatinden dolayı bu gece otel konaklaması yoktur.

9.Day29 October Saturday

Taşkent kiss İstanbul

Taşkent Havalimanı’nda check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK371 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.35’te İstanbul’a uçuyoruz (5sa 15dk). Varış: 05.50.

 • THY ile İstanbul / Duşanbe - Taşkent / İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Hızlı Tren ile Semerkand / Buhara tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
 • Hızlı Tren ile Buhara / Taşkent tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
 • 7 gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Müze giriş ücretleri (Yaklaşık 80$)
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı su ve kapalı içeçekler
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar 
  Tacikistan aşılanma durumuna bakılmaksızın son 72 saat içerisinde yapılmış PCR testi istemektedir. Tacikistan'dan Özbekistan'a geçerken sınırda aşı durumuna bakılmaksızın tüm katılımcılardan hızlı test istenmektedir. Dönüşte de Türkiye tam aşılanmamış veya hastalığı geçirmemiş kişilerden PCR testi istemektedir. Bu tur için tüm katılımcıların gitmeden önce Türkiye'de 1 kez (180-250TL arası), Tacikistan'dan Özbekistan'a geçerken 1 kez (10$), tam aşılanmamış ve (PCR pozitif test sonuçlarının 28. gününden başlamak üzere) son 6 ay içerisinde hastalığı geçirmemiş kişilerin Özbekistan'da 1 kez (25$) PCR testi yaptırmaları gerekmektedir. 
  Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir. 
 • 150 TL yurtdışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet

Önemli: Bu tur programı türbe ziyareti ağırlıklıdır. Güney Özbekistan'da yollar düzgün olmadığından kara yolculukları uzun ve yorucu olmaktadır. Katılımcıların bu durumu göz önünde bulundurarak katılmaları gerekmektedir.

 

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Print The Page Content
Save as PDF