RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Büyük İran Turu

( Gerçekleşti )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların cami ve mescid gibi mekanlarda toplu olarak eda edilmesi gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Mümkün olmadığı durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanılmaktadır.
 • Oteller ve kullanılan araçlar İran'ın şartlarına göre değerlendirilmelidir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

Büyük İran Turu

Şiraz – Meşhed –Tus - Nişabur – Şahrud – Tahran – Kum – Kaşhan – İsfahan

1.Day

İstanbul kiss Şiraz

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT" bankosunda 19:00’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK884 seferi ile 21:40’de Şiraz’a uçuyoruz.

2.Day

Şiraz broken heart

Varış: 03:05. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Şiraz otelimize hareket ediyoruz. 4* Setaregan Hotel, 5* Persepolis Hotel vb. 

Kısa bir istirahat sonrası otelde alacağımız kahvaltının ardından Şiraz şehir turumuzda Nasır El Mülk Camisi, Tarihi Persapolis Şehri, Kuran Kapısı, ünlü şairler Hafız ve Sadi Türbeleri, Moshir ve Vekil Sarayı, Narincistan, İrem Bağı, Kerim Han Kalesi (dışarıdan) vakit yettiğince görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Setaregan Hotel, 5* Persepolis Hotel vb. 

3.Day

Şiraz kiss Meşhed broken heart Tus broken heart Meşhed

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Şiraz Havalimanı'na hareket ediyoruz. Meşhed'e uçuyoruz. Varış: 11:45. Varışın ardından Tus şehrine hareket ediyoruz (30 km). Tus şehri gezimizde İmam-ı Gazali (Rh.A) Kabriİran’ın ünlü yazarı Firdevsi’nin Kabri (dışarıdan), Haruniye Medresesi, Farmed Köyü'nde Hz. Ebû Ali-i Fâremedî (ks.)'nin Kabri'ni ziyaretleri müteakip Meşhed'e geri dönüyoruz. Meşhed’de Astane Kudse Rezevi Müzesi, Halife Harun Reşid (Hz.)'nin Kabri ve İmam Rıza (8. İmam)'nın Kabri'ni ziyareti müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Homa 2 Hotel, 5* Sinoor Hotel vb.

4.Day

Meşhed broken heart Nişabur broken heart Şahrud

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Nişabur'a hareket ediyoruz (125 km). Tarihi Selçuklu Sadyah Şehri, Mutasavvıf Feridüddin-i Attar (Rh.A) ve Şair Ömer Hayyam'ın Kabirleri'ni ziyaret sonrası Şahrud’a hareket ediyoruz (360 km). Varışta Hz. Bâyezid-i Bistâmî (ks.), Hz. Câfer-i Sâdık (ks.)'in Oğlu ve Harakan Köyü'nde Hz. Ebu’l-Hasen-i Harakânî (ks.)'nin Makamı'nı ziyareti müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Paramida Hotel vb.

5.Day

Şahrud broken heart Tahran

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tahran'a hareket ediyoruz (412 km). Varışta Gülistan Sarayı, Azadi Meydanı ve (vakit kalırsa) İmam Humeyni’nin Evi gezisinin ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Esteghlal Hotel, 4* Kowsar Hotel vb.

(Vakit kalırsa Rey şehrinde (32 km) Selçuklu Hükümdarı Tuğrul Bey'in Kabri ve Kulesi görülebilir.)

6.Day

Tahran broken heart Kum broken heart Kaşhan broken heart İsfahan

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İran'ın dini merkezi olarak kabul edilen medreseleriyle ünlü Kum şehrine hareket ediyoruz (35 km). Yol üzerinde İmam Humeyni’nin Kabri'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Hz. Masume Camisi ve Kabri ile Cemkeran Camisi’nin ziyaret edilmesini müteakip Kaşhan’a doğru yola çıkıyoruz (110 km). Tarihi Tabatabai Evi, (varışımızda açık olursa) İran'ın ünlü şahsiyetlerinden Amir Kebir'in öldürüldüğü ve aynı sahnenin heykellerle canlandırıldığı tarihi Fin Hamamı gezisi sonrası İsfahan’a hareket ediyoruz (170 km). Varışta akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Piroozy Hotel, 4* Avin Hotel vb.

7.Day

İsfahan broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İsfahan şehir turuna; Selçuklu Hükümdarı Melik Şah ve Nizamül Mülk'ün Kabirleri'nin ziyareti ile başlıyoruz. Ardından Minar Conban (Titreyen Minareler), Ateşkeda (Ateş Tapınağı) (dışarıdan ve uzaktan), Haşt Bahaşt (8 Cennet) Sarayı, Chehel Sütun (Kırk Sütun) Sarayı, Nakş-ı Cihan İmam Meydanı'nda Şeyh Lütfullah Camisi, Ali Kapu Sarayı, Zayende Rüd Nehri'ndeki Haju Köprüsü ve 33 Köprü göreceğimiz yerler arasındadır. İsteyenlerle İran halıları hakkında bilgi alıp, alışveriş yapabilecekleri mağaza ziyareti sonrası serbest zaman.
Not: Uçak saatinden dolayı bu gece otel konaklaması yapılmamaktadır.

8.Day

İsfahan kiss İstanbul

Dönüş yolculuğumuz için 00:30’da İsfahan Havalimanı'na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından, THY’nin TK893 seferi ile 04:05’te İstanbul’a uçuyoruz. Varış: 06:10.

 • THY ile İstanbul / Şiraz - İsfahan / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • İran İç Hat Şiraz / Meşhed tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • 6 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama (1. Gün ½ konaklama yapılmaktadır.),
 • Açık büfe sabah kahvaltıları otelde ve set-menü ve açık büfe akşam yemekleri otelde veya restoranda (Otellerde yeterli sayıda misafir olmadığı taktirde set menü olarak verilir),
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.
 • İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler,
 • 50₺ yurt dışı çıkış harcı,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Print The Page Content
Save as PDF