RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Hatay & Gaziantep Gurme ve Kültür Turu

( )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

Hatay & Gaziantep

Gurme ve Kültür Turu

1.Day

İstanbul kiss Hatay

İstanbul Yeni Havalimanı İç Hatlar Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - THY" bankosunda saat 05.15’te buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın 06.30 uçağı ile Hatay'a hareket ediyoruz (1sa 35dk). Varış: 08.05. Varışı müteakip Türkiye’nin en önemli gastronomi merkezlerinden biri olan Hatay’ın yöresel tatlarına en güzel örnekleri tadabileceğimiz mekanlardan birinde serpme kahvaltımızı alıyoruz.

 

Kahvaltı Menüsü: Biberli ekmek, ıspanaklı gül böreği, külçe, Antakya simidi, humus, toz zahter, zeytinyağı, zahter salatası, çökelek salatası, zeytin öfelemesi, 2 çeşit zeytin, 3 çeşit peynir, kiremitte peynir, sürk, yumurta çeşitleri, tuzlu yoğurt, tereyağ, bal veya reçel, ekmek, çay

 

Kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde Habib-i Neccar Camisi’ni ziyaret ile turumuza başlıyoruz. Antakya'nın M.S. 636 yılında Hz. Ömer'in komutanlarından Ebu Ubeyde Bin Cerrah tarafından fethedilmesi ile birlikte inşa edilen ve  Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde inşa edilen en eski cami olarak bilinen Habib-i Neccar Camii ziyareti sonrası, Habib’i Neccar Dağı’nın eteklerinde bulunan, doğal bir mağara olup M. S. 30’lu yıllarda eklemelerle kiliseye dönüştürülmüş olan ve Hristiyanlığın ilk kilisesi olarak bilinen St. Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Daha sonra, sergilenen mozaiklerin büyüklüğü, sayısı ve kalitesi açısından dünyanın en zengin ikinci mozaik koleksiyonuna sahip olduğu gibi sikke koleksiyonu bakımından dünyanın üçüncü büyük müzesi olan Hatay Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Hatay’ın meşhur künefecilerinden birinde mola verip meşhur Hatay Künefesi'ni yerinde tattıktan sonra Eski Antakya Evlerini ve Katolik Kilisesi’ni de görüyor ve sonrasında Hatay’ın neredeyse tüm yöresel ürünlerini bir arada bulabileceğimiz meşhur Uzun Çarşısı'na doğru yürüyoruz. Bu muhteşem renk ve koku cümbüşü içerisinde vereceğimiz serbest zamanda  dileyen misafirlerimiz tuzlu yoğurt, sürk peyniri, yassı peynir, zahter, hal hal zeytini, zeytinyağı, çıtır kabak gibi yöresel ürünlerden alışveriş yapabilirler. Serbest zaman sonrasında Antakya Mutfağı'nın en güzel örneklerini tadabileceğimiz bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

Akşam Yemeği Menüsü: Yoğurt aşı, kaytaz böreği, mevsim salata, karışık meze tabağı, oruk, tepsi kebabı, kabak tatlısı ve ceviz reçeli, meşrubat, su, çay

 

Akşam yemeği sonrasında bu kadim şehre veda ederek bir diğer tarih ve gastronomi şehrimiz olan Gaziantep’e doğru yola koyuluyoruz (170 km). Kırıkhan yolu üzerinde Beyazid-i Bestami Hz. Türbesi’ni ziyaret ediyor ve gece yarısına doğru Gaziantep otelimize giriş yapıyoruz. 5* Teymur Inter Continental Hotel, 5* Shimall Hotel vb.

2.Day

Hatay broken heart Gaziantep kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltı ve beyran çorbası tadımı sonrası rehberimiz eşliğinde Gaziantep’i keşfe çıkıyoruz. Güneydoğu Anadolu/GAP bölgesinin giriş kapısı niteliğindeki, bölgenin en büyük kenti, tarih-kültür ve lezzet şehri olan Gaziantep’i gezimizde ilk durağımız Dünyanın en büyük mozaik müzesi olma özelliği taşıyan, içerisindeki eserlerle çok zengin bir tarihi mirası barındıran Zeugma Mozaik Müzesi. Çoğu Gaziantep’in Nizip ilçesinin Belkıs Köyü’nde bulunan Zeugma (Belkıs) Antik Kenti’nden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği, başta meşhur Çingene Kız Mozaiği olmak üzere eşsiz ve çok büyük bir koleksiyona sahip olan, dünyanın en önemli müzeleri arasında sayılan bu müzeyi ziyareti müteakip Gaziantep'in en meşhur baklavacılarından birinde tadımlık baklava ikramı sonrasında Kültür Yolu’nun başında yer alan, Gaziantep’in Kurtuluş Savaşı'nda vermiş olduğu üstün kahramanlık mücadelesini muhteşem şekilde yansıtan Panorama 25 Aralık Müzesini ziyaret ederek Kalealtı Bölgesi turumuza başlıyoruz. Kentin simgesi ve Türkiye’de ayakta kalabilen şehir kalelerinin en güzel örneklerinden biri olan Gaziantep Kalesi’nin etrafından yürüyerek tarihi Zeytin Hanı'na geçiyoruz. Zeytin Hanı'nda yöresel ürünlerden alma imkânımız olacaktır. Tarihi kültür yolundaki yürüyüşümüze devam ederek eski Antep evleri ve sokakları ile tarihi hanları görerek Bakırcılar Çarşısı'na varıyoruz. Bu tarihi çarşıda Gaziantep ustalarının maharetli elleri ile üretmiş oldukları bakır eşyaları ve sedef kakma ürünlerin yapımını izliyoruz. Verilecek olan serbest zamanda dileyen konuklarımız Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı ve Zincirli Bedesten'de yöreye has ürünlerden alabilirler. Gezimizin ardından Türkiye’nin ve dünyanın en önemli mutfaklarından biri olan Gaziantep Mutfağı'nın eşsiz lezzetlerini tatmak üzere şehrin en güzel mekanlarından birine gidiyoruz.

 

Akşam Yemeği Menüsü: Çorba, fındık lahmacun, çiğköfte, kuşbaşı-simit kebap-ciğer kebap-küşleme, salata, yeşillik, ayran, katmer, çay

 

Erken akşam yemeği sonrasında Gaziantep Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz. Türk Hava Yolları'nın 20.00 uçağı ile İstanbul Havalimanı'na uçuyoruz. Varış: 21.50.

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul / Hatay - Gaziantep / İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 1 gece 5* kalitesinde otelde konaklama
 • İlk gün yöresel kahvaltı (Biberli ekmek, ıspanaklı gül böreği, külçe, Antakya simidi, humus, toz zahter, zeytinyağı, zahter salatası, çökelek salatası, zeytin öfelemesi, 2 çeşit zeytin, 3 çeşit peynir, kiremitte peynir, sürk, yumurta çeşitleri, tuzlu yoğurt, tereyağ, bal veya reçel, ekmek, çay)
 • İlk gün künefe ikramı
 • İlk gün yöresel akşam yemeği (Yoğurt aşı, kaytaz böreği, mevsim salata, karışık meze tabağı, oruk, tepsi kebabı, kabak tatlısı ve ceviz reçeli, meşrubat, su, çay)
 • İkinci gün otelde kahvaltı
 • İkinci gün Beyran Çorbası ikramı
 • İkinci gün Gaziantep baklavası ikramı
 • İkinci gün yöresel akşam yemeği (Çorba, fındık lahmacun, çiğköfte, kuşbaşı-simit kebap-ciğer kebap-küşleme, salata, yeşillik, ayran, katmer, çay)
 • Tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm vergiler
 • Öğle yemekleri (Genellikle ihtiyaç olmamaktadır. İhtiyaç duyan misafirlerimiz diledikleri yöresel lezzetin tadına bakabilirler)
 • Programda belirtilenlerin haricinde alınabilecek yiyecek ve içecekler
 • Müze giriş ücretleri (Müzekart almanız tavsiye edilir)
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Print The Page Content
Save as PDF