RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Bosna Hersek ve Visoko Piramitleri Turu 5 | Saraybosna, Mostar, Travnik

( )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
BSN13EKİ22G3 - Bosna Hersek ve Visoko Piramitleri Turu 5 | Saraybosna, Mostar, Travnik
Departure
Return
Duration: 3 Nights / 4 Day

Saraybosna, Travnik, Mostar

Yetişkin Fiyatları
Double Per Person
:
Triple Per Person
:
Dört Kişilik Odada Kişi Başı
:
Single Per Person
:
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Age
:
2 - 6 Age
:
6 - 12 Age
:
* 0 - 6 age child price is no bed.
 • Bosna Hersek, Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip misafirlerden vize istememektedir.
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür, açılır-kapanır yatak veya kanepe olabilir.
 • Tüm turlarımızda seyahat belgenizin (pasaport vb.) en az 6 ay (tur dönüş tarihinden itibaren) geçerlilik süresi olması gerekmektedir.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Tur hareket tarihinden önce sağlık testi gereken turlarda yolcunun pozitif çıkması durumunda yapılacak iptal, iade, değişiklik işlemlerinde havayolu, otel, taşıma firması vb. hizmet sağlayıcıların kuralları geçerli olacaktır. Acenta hizmet sağlayıcılardan ilgili hizmet için iade almadan yolcuya iade yapmayacaktır. Hizmet sağlayıcılar iade yapmayıp; yolcudan ilgili hizmeti daha sonraki bir tarihte kullanmasını isteyebilir.
 • Gidişte ve dönüşte sağlık testi gereken turlarda yolcunun pozitif çıkması durumunda konaklama, yemek, transfer vb. karantina masrafları yolcuya aittir.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
BSN13EKİ22G3 - Bosna Hersek ve Visoko Piramitleri Turu 5 | Saraybosna, Mostar, Travnik
Departure
Return
Duration: 3 Nights / 4 Day

Saraybosna, Travnik, Mostar

Yetişkin Fiyatları
Double Per Person
:
Triple Per Person
:
Dört Kişilik Odada Kişi Başı
:
Single Per Person
:
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Age
:
2 - 6 Age
:
6 - 12 Age
:
* 0 - 6 age child price is no bed.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

VİZESİZ

BOSNA HERSEK ve VİSOKO PİRAMİTLERİ TURU 

Saraybosna - Travnik - Mostar

1.Day13 October Thursday

İstanbul kiss Saraybosna

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "ANADOLUJET" bankosunda 10.30'da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip Anadolujet'in TK7866 seferi ile 13.10'da Saraybosna'ya uçuyoruz. Yerel saatle 13.55'de varış. Rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından Başçarşı'ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde savaş zamanı yapılan bombardımanın izleri bulunan binaları, Avrupa’nın ilk elektrik motorlu tramvay hattı olan ve Saraybosna’yı baştan başa dolaşan tramvay hattını, Tito dönemi Yugoslavya Halk Ordusu’na ait ancak günümüzde Saraybosna Üniversite'si kampüsü olarak kullanılan binaları, ABD’nin dünyanın en büyük ikinci büyükeçiliği binasını, Saraybosna şehir müzesini, Parlemento Binası'nı, Arap yatırımcılar tarafından yapılan ve bölgenin en büyük AVM sini görerek Başçarşı’ya varıyoruz. Başçarşı ve çevresinde yapacağımız şehir turumuzda Bosna Hersek’in ilk cumhurbaşkanı Aliya Izetbegoviç'in Kabri, Sebil, Bakırcılar Sokağı, Moriça Han ve içerisinde bulunan Genç Müslümanlar Teşkilatı Lokali "Mladi Muslimani", Kanuni Sultan Süleyman'ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey Camisi, Saat Kulesi, Kurşunlu Medresesi, Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı Latin (Hünkar) Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet adına yaptırılan Hünkar Camisi, Ortodoks KilisesiAlija Izetbegoviç Parkı ve parkta sürekli satranç oynayan Saraybosna’lı emekliler, Ferhadiye Camisi, Ferhadiye Caddesi (Saraybosna’nın İstiklal Caddesi), SinagogKatolik KilisesiSaraybosna gülleri (Savaş zamanı bir bomba ile birden fazla kişinin hayatını kaybettiği noktalar), fırın yeri katliamının yapıldığı nokta, sönmeyen ateş, Pazar yeri katliamı olarak anılan ve 68 kişinin hayatını kaybettiği Markale Semt Pazarı, Avusturya – Macaristan döneminde Hükümet Konağı (Belediye Binası) olarak yaptırılan ve savaş dönemi yakılarak bir çok el yazması eserin kül olmasına neden olan Vjecnica Kütüphanesi görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Avrupa'nın en müstesna çarşısı Başçarşı'da alacağımız akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

2.Day14 October Friday

Saraybosna broken heart Konjic broken heart Blagaj broken heart Mostar broken heart Saraybosna

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Konjic şehrine hareket ediyoruz (50 km). Konjic Köprüsü ve Kırık Minareli Cami'yi gördükten sonra Poçitel Köyü'ne hareket ediyoruz (100 km). Tarihi Türk Köyü Poçitel gezisinin ardından Buna Nehri kaynağına kurulmuş olan Blagay Alperenler Tekkesi'ne hareket ediyoruz (24 km). Sarı Saltuk Tekkesi olarakta bilinen tekkeyi ziyaretimizin ardından Mostar'a doğru yola çıkıyoruz (12 km). Varışta yapacağımız şehir turumuzda Mostar Çarşısı, Tarihi Koski Mehmet Bey Camisi, Tarihi Mostar Köprüsü ve Tara Kulesi görülecek yerler arasındadır. Gezimizi müteakip Yablanitsa'da akşam yemeğinde meşhur kuzu çevirme ziyafeti sonrası Saraybosna'ya dönüşün ardından konaklama otelimizde.

3.Day15 October Saturday

Saraybosna broken heart Travnik broken heart Ahmiç broken heart Visoko broken heart Saraybosna

Otelde alacağımız kahvaltının ardından vezirler şehri olarak anılan Travnik şehrine hareket ediyoruz (90km). Varışta yapacağımız şehir turumuzda Tarihi Osmanlı Kalesi ve kaleden şehir manzarası, 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi, Fatih Sultan Mehmet'in su içtiği Plava Voda (Göksu Nehri ve kaynağı), Alaca Camisi, Travnik Çarşısı ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Ahmiç Köyü'ne doğru yola çıkıyoruz (20 km). Savaş sırasında bir çok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyü'nü ziyaretin ardından Visoko Piramitleri'ne doğru yola çıkıyoruz (45 km). 2005 yılında Boşnak arkeolog Semir Osmanagic tarafından kazı çalışmalarına başlanan ve halen üzerinde çalışmalar devam eden piramitleri ziyaretin ardından Saraybosna'ya hareket ediyoruz (30 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

4.Day16 October Sunday

Saraybosna kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından turumuza Saraybosna'nın su kaynağı Igman Dagı'nın eteklerindeki Vrelo Bosna'da gezinti ile başlıyoruz. Tarihi Rimski Köprüsü'nü gördükten sonra savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı şehre giriş çıkışların yapıldığı Tünel'i ve müzesini ziyaret ediyoruz. Saat 12:00'da dönüş için Saraybosna Havalimanı'na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Anadolujet'in TK7867 seferi ile 14.50'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuyoruz. Varış: 17.35.

 • İstanbul / Saraybosna / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 3 gece 4* Hollywood Hotel, 4* Ibis Styles Sarajevo Hotel vb. otelde konaklama
 • 3 kahvaltı ve 3 akşam yemeği
 • Travnik Kalesi, Visoko Piramitleri, Blagay Tekkesi, Vrelo Bosna, Yaşam Tüneli giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
  Bu tur için herhangi bir aşı ve PCR testi şartı bulunmamaktadır.
  Ülkeye giriş koşulları sürekli değişmektedir. Güncel durum ile ilgili tur öncesinde acentemiz tarafından bilgilendirileceksiniz.
 • 150₺ yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Önemli:

Turumuz Anadolujet Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda başlayacak şekilde planlanmıştır. Ancak uçak müsaitliğine göre Türk Hava Yolları ile İstanbul Yeni Havalimanı'ndan da başlayabilir. Uçuş bilgileri ile ilgili tur öncesinde acentemiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Her iki ihtimalde de gezilecek yerler aynı kalacaktır.

 

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Print The Page Content
Save as PDF