RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Balkanlar Turu

( Gerçekleşti )
0 / 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
 • Tüm turlarımızda seyahat belgenizin (pasaport vb.) en az 6 ay (tur dönüş tarihinden itibaren) geçerlilik süresi olması gerekmektedir.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

VİZESİZ

Balkanlar Turu

Arnavutluk - Makedonya - Kosova

Tiran - Elbasan - Ohrid - St. Naum - Struga - Resne - Manastır - Kalkandelen - Üsküp - Prizren - Priştine

1.Day

İstanbul kiss Tiran broken heart Elbasan broken heart Ohrid

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT" bankosunda saat 05:30’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK1073 seferi ile 07:45’de Tiran’a hareket ediyoruz. Varış: 08:25. Varışta rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından 20. yy boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik şehir turumuzda Ethem Bey Camisi, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Tiran şehir turumuzun ardından Ohrid şehrine hareket ediyoruz. Yol üzerinde olan Elbasan şehrinde, kahvehane olarak kullanılan eski Türk Hamamı, Hünkâr Camisi, Saat KulesiElbasan Kalesi içinde bulunan ve hala Osmanlı’dan günümüze kadar görünümünü koruyabilmiş sokaklar göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Day

Ohrid broken heart St. Naum broken heart Struga broken heart Ohrid

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehir turuna başlıyoruz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yy. Bizans Keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazarı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Serbest zamanın ardından Ohrid'e yarım saat uzaklıkta bulunan St. Naum'da bölgenin en önemli isimlerinden olan St. Naum’un 16 yy. sonunda inşa etmiş olduğu manastırı da gezdikten sonra Struga şehrine hareket ediyoruz. Müslüman Arnavutlar'ın nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeğini Ohrid Gölü'ne nazır yerel restoranımızda gölde yetişen alabalık menüsü olarak aldıktan sonra Ohrid'e dönüşü müteakip konaklama otelimizde.

3.Day

Ohrid broken heart Resne broken heart Manastır broken heart Kalkandelen broken heart Üsküp

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau'yı örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Ardından Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) gidiyoruz. Manastır şehir turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Üsküp’e 1 saatlik mesafedeki Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen’e (Tetovo) hareket ediyor ve dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi’ni ve Alaca Camisi’ni geziyoruz. Kalkandelen turumuzun ardından Üsküp şehrine hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Day

Üsküp broken heart

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Osmanlı İmparatorluğu'nun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve Müslüman nüfusuyla eski zamanları yaşatmayı başarmış Makedonya’nın en gözde şehirlerinden Üsküp’te yapacağımız şehir turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş Taş Sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, çarşıdaki Kuyumcular Sokağı, Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, 16. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi Mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camisi, Yahya Paşa Camisi, Sultan Murat Camisi, İsa Bey Camisi, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Üsküp Meydanı, meydandaki devasa Büyük İskender Heykeli, Sar Samuel ve Kiril Metod Heykelleri, 17. yy.'dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı ve Rahibe Teresa'nın Evi dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeğini yöresel restoranımızda aldıktan sonra konaklama otelimizde.

5.Day

Üsküp broken heart Prizren broken heart Priştine kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kosova’nın en şirin şehirlerinden biri olan Prizren'e hareket ediyoruz. Prizren şehrinde Bayraklı Camisi, Mehmed Paşa Külliyesi ve Medrese, Gazi Mehmed Paşa Hamamı, Halveti Dergahı, Şadırvan Meydanı, Prizren Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır. Prizren gezimiz sonrasında Priştine'ye hareket ediyoruz. Kosova’nın başkenti Priştine’ye bağlı Obiliç bölgesinde belkide tarihmizin en önemli perdelerinden birini aralıyor, bu toprakların ve insanının bize bağlılığının sebebine bir kez daha şahid oluyor, bir torun vazifesini burada ifa ediyor ve Osmanlı tarihinde muharebede şehid düşen ilk ve son padişah, 1. Sultan Murad Hüdavendigar’ın iç organlarının ve kalbinin defnedildiği türbesini ziyaret ediyoruz. Bu anlamlı ziyaret sonrasında Priştine Havalimanı'na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK1020 seferi ile 20:35’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Varış: 23:10.

 • THY ile İstanbul / Tiran - Priştine / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • 4 gece 5* otellerde konaklama,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları, set menü öğle ve akşam yemekleri,
 • Belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • Ülkeler arası geçiş vergileri,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • Yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler,
 • 150₺ yurt dışı çıkış harcı,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Print The Page Content
Save as PDF