RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Uçaklı Klasik GAP Turu | Adana, Antakya, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır

( )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

Uçaklı Klasik GAP Turu

Adana, Antakya, Gaziantep, Rumkale, Harran, Şanlıurfa, Göbeklitepe, Mardin, Midyat, Diyarbakır

1.Day

İstanbul S. Gökçen kiss Adana

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - Pegasus" kontuarında 04.30'da buluşuyoruz. Pegasus Havayolları'nın PC2080 sefer sayılı 06.10 uçağı ile Adana’ya uçuyoruz. Varış: 07.40. Rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından panoramik turumuzda Adana Ulu Camisi ve Merkez Sabancı Camisi ile Adana’nın sembolü olan 2000 yıllık Taş Köprü'yü görüyoruz. Adana gezisi sonrası Antakya’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İskenderun üzerinden Belen yolu ile Soğuk Oluk ve Amanos dağlarının muhteşem manzaraları eşliğinde, antik dönemin en önemli kentlerinden biri olan Antakya’ya ulaşıyoruz. İlk durağımız Hristiyanlık isminin ilk kullanıldığı ve Hristiyanlığın Hac merkezlerinden biri olan St. Pierre Kilisesi. Ziyaret sonrası dünyanın en büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan Antakya Mozaik Müzesi'ni ziyaret ediyor, antik dönemdeki ismi Dafne olup günümüzdeki ismiyle Harbiye'den çıkartılan Mozaikleri ve Arkeolojik eserleri görüyoruz. Müzede rehberimizin yapacağı anlatımların ardından mutfağı ile ünlü olan bu şehirde öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Yemek sonrası yürüyerek Asi Nehri kenarına geliyor ve burada fotoğraf çekimi yapıyoruz. Ardından Tahtacılar çarşısı olarak da bilinen Uzun Çarşı'dan geçerek ilk Hristiyan şehitlerinden olan Habib-i Neccar’ın mezarının yanına kendi adına 638 yılında yapılan ve aynı zamanda İslamiyet döneminin ilk camilerinden biri olma özelliğini taşıyan camiyi ziyaret ediyoruz. Sonrasında Antakya’nın tarihi sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyor ve otobüsümüze binerek Harbiye Şelalesi'ne geçiyoruz. Harbiye Şelalesi'ni gördükten sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Antakya’daki otelimizde. 4* Anemon Hotel, 4* Boğaziçi Hotel vb.

2.Day

Antakya broken heart Gaziantep

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Antakya’dan ayrılarak Gaziantep’e hareket ediyoruz. Güneydoğu Anadolu/GAP bölgesinin giriş kapısı niteliğindeki, bölgenin en büyük kenti, tarih-kültür ve lezzet şehri olan Gaziantep’e varıp gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Dünyanın en büyük mozaik müzesi olma özelliği taşıyan, içerisindeki eserlerle çok zengin bir tarihi mirası barındıran Zeugma Mozaik Müzesi. Rehberimiz eşliğinde gezdiğimiz müze ziyareti sonrası alacağımız (ekstra) öğle yemeğinde, zengin ve seçkin mutfağı ile ünü Türkiye’nin dışına taşmış olan Gaziantep’in yöresel lezzetlerini tadıyoruz. Yemek sonrası otobüsümüzle panoramik bir şehir turu yapıyoruz. Panoramik şehir turunun ardından Kültür Yolu’nun başında yer alan, Gaziantep’in Kurtuluş Savaşı'nda vermiş olduğu üstün kahramanlık mücadelesini muhteşem şekilde yansıtan Panorama 25 Aralık Müzesini ziyaret ederek Kalealtı Bölgesi turumuza başlıyoruz. Kentin simgesi ve Türkiye’de ayakta kalabilen şehir kalelerinin en güzel örneklerinden biri olan Gaziantep Kalesi’nin etrafından yürüyerek Hamam Müzesi'ni ve Emine Göğüş Mutfak Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Tarihi kültür yolundaki yürüyüşümüze devam ederek eski Antep evleri ve sokakları ile tarihi hanları görerek Bakırcılar Çarşısı'na varıyoruz. Bu tarihi çarşıda Gaziantep ustalarının maharetli elleri ile üretmiş oldukları bakır eşyaları ve sedef kakma ürünlerin yapımını izliyoruz. Ardından tarihi Tahmis Kahvesi'nde menengiç kahvesini tadıyoruz. Verilecek olan serbest zamanda dileyen konuklarımız Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı ve Zincirli Bedesten'de yöreye has ürünlerden alabilirler. Serbest zaman sonrası buluşup otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Gaziantep’teki otelimizde. 5* Shimall Hotel, 5* Teymur Inter Continental Hotel vb.

3.Day

Gaziantep broken heart Rumkale broken heart Harran  broken heart Şanlıurfa

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Gaziantep’ten ayrılıyor ve Birecik üzerinden ulaşacağımız Rumkale’ye hareket ediyoruz. Fırat Nehri üzerinden geçerek vardığımız Birecik’te soyu tükenmekte olan kelaynak kuşlarını görüyor ve kısa bir yolculukla Rumkale’ye ulaşıyoruz. Rumkale’nin Halfeti tarafından grubumuz için ayarlanmış olan tekneye binerek, baraj gölü altında kalan köyü ve Rumkale’yi görüyoruz. Yaklaşık 1 saat süren bu enfes tekne gezimizin ardından otobüsümüzle Harran’a hareket ediyoruz. 5000 yıllık geçmişi bulunan Harran’a varışımıza müteakip; dünyanın ilk İslam üniversitesinin kalıntılarını, Kale, Kervansaray ve karınca yuvasını andıran özel Harran Evleri'ni görüyoruz. Gezi sonrası Şanlıurfa şehir merkezine hareket ediyoruz. Şanlıurfa’ya varışımızın ardından öğle yemeğimizi (ekstra) alıyor ve gezimize başlıyoruz. İlk durağımız sabır timsali Eyüp Peygamber'in (a.s.) çile çektiği mağara ve makamı. Ardından Balıklı Göl bölgesine geçiyor ve Balıklı Göl, İbrahim Peygamber'in (a.s.) ateşe atıldığı yer, Ayn Zeliha Gölü, Rıdvaniye Camisi, İbrahim Peygamber'in (a.s.) doğduğu mağaradaki makamı ve Mevlid-i Halil Camisi ziyaretlerimizi tamamlıyoruz. Programımızın tamamlanması sonrası Kapalı Çarşı'dan ve sonrasında uğrayacağımız Gümrük Hanı'ndan yöreye has ürünlerden alışveriş yapabilirsiniz. Şanlıurfa gezimizi tamamladıktan sonra akşam yemekli sıra gecesini müteakip geceleme Şanlıurfa’daki otelimizde. 5* Nevali Hotel, 5* El Ruha Hotel vb.

4.Day

Şanlıurfa broken heart Göbeklitepe broken heart Mardin

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Göbeklitepe'ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 12 bin yıl önce inşa edildiği tespit edilerek bilim insanlarını, arkeolog ve tarihçileri şaşırtan tapınağın hikayesini rehberimizden dinliyoruz. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınan, henüz arkeolojik kazıları devam eden ve içerisinde bulunan bazı yapıların tam olarak ne anlama geldiği hala tartışılan Göbeklitepe’deki gezimizi tamamlayarak Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’e varışımızın ardından otobüsümüzle kısa bir panoramik şehir turu yapıyor ve öğle yemeği (ekstra) için restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası ‘Dinler ve Dillerin Başkenti ‘olarak bilinen binlerce yıllık geçmişiyle ve bozulmamış tarihi dokusuyla geçmişe ışık tutan Mardin turumuza başlıyoruz. İlk olarak, bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzaferan Manastırı’na gidiyoruz. Deyrülzaferan Manastırı gezimizde Kilise, Tıp Okulu, Güneş Tapınağı, Vaftizhane ve Mezar bölümlerini görerek Kasımiye Medresesi’ne hareket ediyoruz. Bir Artuklu eseri olan Kasımiye Medresesi’ni gezerken göreceğiniz Yukarı Mezopotamya Ovası’nın büyüleyici manzarasını izledikten sonra Eski Mardin’in sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Kırklar Kilisesi, Abbaralar, Ulu Cami, Şehidiye Camii, Şahtana Evi göreceğimiz yapılardan sadece birkaçı.. Verilen serbest zamanda bu keyifli şehirde yöreye has eşyalardan alabilirsiniz. Serbest zaman sonrası otobüsümüze binerek otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Mardin’deki otelimizde. 4* Yay Grand Hotel vb.

5.Day

Mardin broken heart Midyat broken heart Diyarbakır kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından otobüsümüzle yapacağımız kısa bir yolculukla Midyat’a varıyor ve birçok diziye sahne olan tarihi kent Midyat’ı gezmeye başlıyoruz. Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinden biri olan Kaymakamlık Konuk Evi’ne uğruyoruz. Konukevi gezisi sonrası Süryani ustaların yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerini görüp alabileceğiniz Telkariciler Çarşısı'na uğruyoruz. Ardından Midyat’tan ayrılarak antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Ilısu Barajı’nın suları altında kalan Hasankeyf’in hüzünlü hikayesini dinledikten sonra Hasankeyf’ten yeni şehre taşınan eserlerden Zeynel Bey Türbesi’ni ziyaret ederek buradan ayrılıyoruz. Raman Dağı’ndaki petrol kuyularını görerek güzergahımız üzerindeki Batman’da yöresel lezzetlerin sunulduğu Çömçe Lokantası'nda (ekstra) öğle yemeğimizi alıyoruz. Diyarbakır’a ulaşıyor ve gezimize yapılış tarihi net olarak bilinmeyen, 9000 yıllık bir geçmişi olduğu düşünülen Diyarbakır Surları ile başlıyoruz. Sur içi bölgesinde rehberimizin anlatımıyla; Hasan Paşa Hanı’nı görüp sonrasında İslam’ın 5. Harem-i Şerif’i olarak kabul edilen ve aynı zamanda İslam tarihinin en eski camilerinden biri olan Ulucami ziyareti ile gezimize devam ediyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının inceliklerini görebileceğiniz bu şaheseri ziyaret ettikten sonra Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi ve Dört Ayaklı Minare'yi görüyoruz. Surların en eski bölümü olan Mardin Kapı’daki Keçi Burcuna çıkarak Surlardan Hevsel Bahçeleri'nin muhteşem manzarasını ve On Gözlü Köprü'yü uzaktan seyrediyoruz. Ardından otobüsümüze binip Dicle kıyısındaki On Gözlü Köprü’ye varıyoruz. Burada kısa bir fotoğraf molasının ardından Diyarbakır gezimizi tamamlıyor ve dönüş uçuşu için Diyarbakır Havalimanı'na ulaşıyoruz. Pegasus Havayolları'nın PC2385 sefer sayılı saat 20.30 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen'e uçuyoruz. Varış: 22.25.

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul S. Gökçen / Adana - Diyarbakır / İstanbul S. Gökçen arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 4 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama
 • Açık büfe 4 sabah kahvaltısı
 • Set menü 3 akşam yemeği
 • Şanlıurfa'da akşam yemekli sıra gecesi
 • Halfeti tekne turu
 • Tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm vergiler
 • İlk gün kahvaltı
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler
 • Son gün akşam yemeği
 • Müze giriş ücretleri (Müzekart almanız tavsiye edilir)
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Print The Page Content
Save as PDF