RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Turistik Doğu Ekspresi ile Kars, Sarıkamış, Sivas, Divriği

( TÜKENDİ )
0 / 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Tren biletlerinde önceden rezervasyon seçeneği olmadığından biletler satışa çıktığında satın alınacak olup 2 kişilik yataklıları tercih eden kişi sayısı satın alınabilenden fazla olursa başvuru sırasına göre tahsis edilecektir. 4 kişilik vagonlarda 4 kişilik aile olunmadığı sürece "sadece tren yolculuğu sırasında" bayanlar ayrı erkekler ayrı konaklanacaktır.
 • Turumuzun gerçekleşmesi için gerekli minimum kişi sayısı 22’dir. Yeterli sayıya ulaşılamaması durumunda turun iptali en geç 2 hafta öncesinden başvuranlara duyurulacaktır.
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür. Rehber, yol ve hava durumuna göre tur programında değişiklikler yapabilir.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars-Sarıkamış |Sivas | Divriği

Kars, Sarıkamış, Divriği, Sivas

Uçak kiss ile gidiş, Tren mail ile dönüş

1.Day

İstanbul kiss Kars

Sabah İncirli Ömür Plaza önü (04.30), Edirnekapı Metrobüs Durağı önü (04.45), Mecidiyeköy Simit Sarayı önü (04.45), Altunizade Capitol AVM önü (05.00), Göztepe Köprüsü (05.10), Bostancı Köprüsü (05.20) ve Kartal Köprüsü’nden (05.30) misafirlerimizi alarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na varıyoruz. Sakarya’dan ve İzmit’ten katılacak misafirlerimiz havaalanı servisleri ile Sakarya Otobüs Terminali’nden ve İzmit Gültepe Tesisleri’nden daha sonra belirtilecek saatlerde alınacaktır. Check in ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC2590 tarifeli 07.45 uçağı ile Kars’a uçuyor ve 09.45’te Kars Harakani Havaalanı’na iniyoruz. Havaalanı’nda bizi bekleyen aracımıza biniyor ve Kars turumuza başlıyoruz. İlk ziyaret noktamız Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi. 46 tabya ile Türkiye’nin en çok tabyasına sahip , Ruslar’ın bir gece baskınında 600 kişilik bir tabur askeri şehit ettiği ve yakın çatışmalar nedeniyle duvarların kanla kaplandığı, bu sebeple ‘Kanlı Tabya’ adını alan yere yapılmış bu müzeyi ziyaret sonrası Mevlana Celaleddin Rûmî Hz. ve Baheaddin Nakşibend Hz gibi önemli tasavvuf büyüklerinin manevi hocası olarak görülen, 1033 yılında Selçukluların Anadolu’ya girmek için verdiği mücadele sırasında şehit düşen Hasan Harakanî Hz. Türbesi, Kümbet Camii (Eski Havariler Kilisesi) ve Fethiye Camii’ni ziyaret ediyor ve Ölçülü Köyü’ne hareket ediyoruz. Bir Kars köyünde yaşama yakından şahit olacağımız bu köyde yöresel bir öğle yemeği alıyor ve Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış’ta Şehitlik ve Katerina’nın Av Köşkü’nü gördükten sonra Sarıkamış Kayak Merkezi’nde bir müddet serbest zaman veriyor ve Kars merkeze geri dönüyoruz. Kars’ta, Rus işgali döneminden kalma Baltık mimarisi ile yapılmış tarihi binaları gördükten sonra yöresel akşam yemeği ve Kafkas Halk Dansları Gösterisi için Kaz Evi’ne geçiyoruz. Akşam yemeğinde Kars'ın meşhur Evelik Çorbası veya Kesme Aşı, Tiftik edilmiş Kaz eti (Bulgur pilavı eşliğinde), Hıngal, İran mutfağından Piti, Yöresel Umaç Helvası ve El Yapımı Reyhan Şerbetinin tadına bakacak ve nerede olduğunuzu tam anlamıyla hissettirecek Kafkas Halk Dansları gösterisini izleyeceksiniz. Daha sonra konaklayacağımız otelin yakınlarında bulunan güzergahında hoş bir yürüyüş yaparak konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz. 4* Hotel Katerina Sarayı vb.

2.Day

Kars mail Sarıkamış

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında bavullarımız ile otelden ayrılıyoruz. Otelimizin yakınında bulunan tarihi Taş Köprü, tarihi hamam ve Namık Kemal Evi’ni dışarıdan gördükten sonra Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri’ne doğru yola çıkıyoruz. Burada kalıntılarını göreceğimiz yapılardan bazıları Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Aziz Gregor Kilisesi, Surp Kirkor Kilisesi, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Camii. Ani Harabeleri’ni gördükten sonra 123 km2 alanı ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Kışları genelde buz tutan Çıldır Gölü’nde vereceğimiz serbest zamanda ekstra olarak dilerseniz göl üzerinde atlı kızak turu yapabilir, buzları kırarak yapılan balık avını izleyebilirsiniz. Göl kenarındaki güzel tesiste gölden tutulan sarı balık ve Harakanî çorbasının tadına baktıktan sonra Kars’a dönüş için hareket ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrasında yöresel peynir, bal, kalpak vs alışverişi ve dileyenlerin civardaki kafelerde akşam yemeği atıştırması için vereceğimiz serbest zamanın akabinde Kars Tren Garı’na geçiyor ve Turistik Doğu Ekspresi’nde bize ayrılan vagonlarda yataklı kompartımanlardaki yerimizi alıyoruz. 22.35’te hareket edecek olan trenimizde gece yolculuğu ve konaklama.

3.Day

Turistik Doğu Ekspresimail Divriği mail Sivas

Turistik Doğu Ekspresi’nde yolculuğumuz devam ederken sabah kahvaltısını dilerseniz yanınıza aldığınız kahvaltılıklarla, dilerseniz trenin yemek vagonunda yapabilir ve yol boyu güzel memleket manzaralarını seyredebilirsiniz. Sabah 10.00-10.30 civarında trenimiz Sivas’ın Divriği ilçesinde yaklaşık 3 saatlik mola veriyor. İstasyonda bizi bekleyen aracımıza geçerek Divriği turuna çıkıyoruz.Divriği’de ziyaret edeceğimiz yerler; UNESCO’nun dünya mirasına kabul ettiği ilk mimari yapımız Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası, tarihi konaklar ve Divriği Kalesi (tadilatta olduğu için dışarıdan). Ardından meşhur bizim için özel yapılmış Divriği pilavını tadacağımız bir öğle yemeği molası veriyor, sonrasında Divriği Tren İstasyonu’na varıyor ve Sivas’a hareket ediyoruz. Saat 16.30 civarında Bostankaya İstasyonu’ndan bizi bekleyen aracımıza geçiyor ve yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuk ile Sivas merkeze varıyoruz. Sivas turumuzda göreceğimiz yerler; Şifahiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi, Sivas Ulucami , Şemseddin-i Sivasî Hz. Türbesi ve İzzettin Keykavus Türbesi. Sivas turumuzun ardından Bostankaya Tren İstasyonu’na dönüyor ve Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Konaklama trenimizde.

4.Day

Turistik Doğu Ekspresimail Ankara broken heart İstanbul

Sabah 05.30-06.30 civarında (rötar olabilir) Ankara Tren Garı’na varıyor ve orada bizi bekleyen aracımıza geçiyoruz. Yolda bir tesiste mola vererek ve Sakarya, İzmit ve İstanbul’da misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak güzel anılarla vedalaşıyoruz.

 • İstanbul - Kars arası Pegasus Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Sivas ve Divriği molalı Turistik Doğu Ekspresi’nde 2 kişilik yataklı vagonda Kars - Ankara arası seyahat bileti
 • İstanbul, İzmit ve Sakarya’dan belirlenen noktalardan Sabiha Gökçen Havalimanı'na transfer
 • Ankara Tren Garı - İstanbul arası özel araçla transfer
 • Kars’ta 1 gece 4* Katerina Sarayı vb. otelde konaklama
 • Otelde açık büfe kahvaltı
 • Kars Ölçülü Köyü’nde yöresel öğle yemeği (Çorba, Kars kavurması, lavaş, sarı yağ, ayran, çeçil peyniri, turşu, tatlı, çay)
 • Çıldır Gölü’nde öğle yemeği ve kahve ikramı (Harakânî çorbası, sarı balık, salata, çay, kahve)
 • Kars Kaz Evi’nde akşam yemeği (Evelik Çorbası veya Kesme Aşı, Tiftik edilmiş Kaz eti -Bulgur pilavı eşliğinde, İran mutfağından Piti, Hıngal, Yöresel Umaç Helvası, El Yapımı Reyhan Şerbeti)
 • Kars Kaz Evi’nde Kafkas Halk Dansları Gösterisi
 • Divriği’de öğle yemeği (Tarhana çorbası, Divriği pilavı, salata, hoşaf, ayran, çay, su)
 • Kars, Divriği ve Sivas’ta tur boyunca yapılacak tüm transferler
 • Programdaki tüm gezi ve ziyaretler
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otoyol ve otopark ücretleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Kars’ta 2. gün akşam yemeği
 • Trende ve Ankara-İstanbul transferinde yolda alınacak yiyecek-içecekler
 • Otel ekstraları, bahşişler
 • Kişisel harcamalar ve dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü harcama

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Print The Page Content
Save as PDF