RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Tunus ve İtalya Sicilya Turu

( )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
 • Tüm turlarımızda seyahat belgenizin (pasaport vb.) en az 6 ay (tur dönüş tarihinden itibaren) geçerlilik süresi olması gerekmektedir.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com
TUNUS VE İTALYA SİCİLYA TURU

Tunus - Kayrevan - Susa - El Cem - Manastır - Hammamet - Kartaca - Nabil

Palermo - Catania - Siracusa - Noto

1.Day

İstanbul kiss Tunus broken heart Susa

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu  "HUZURLU SEYAHAT - THY" Bankosunda 05:30’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK661 seferi ile 08.20'de Tunus’a uçuş, 09.20’de varış. Varışın ardından Bardo Mozaik Müzesi, Zeytuna CamisiTourbet El Bey (Osmanlı Beylerbeyi aile mezarlığı) ve Bab El Bahar görülecek yerler arasındadır. Medina’daki (eski şehir) Souk’ta (Tunus’un eski ve otantik çarşısında) alışveriş imkanı ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 5* Sousse Palace Hotel vb.

2.Day

Susa broken heart Kayrevan broken heart El Cem broken heart Manastır broken heart Susa

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ülkenin güneyine doğru inip yakından tanıma imkanı buluyoruz. İslamiyetin Afrika kıtasına ilk geliş noktası olan ve ilk caminin yapıldığı tarihi Kayrevan şehrinde Aglabit Havuzları, Sahabe Ebu Zem'a El Belevi Hz. Kabri, Ukba Camisi ve Barutta Kuyusu'nun gezilmesini müteakip El Cem şehrinde Tarihi Amfitiyatro'nun görülmesi sonrası Manastır şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışta Ribat ve Habib Bourguiba Anıt Mezarı'nın görülmesi sonrası Susa şehrine geri dönüyoruz. Eski şehir merkezindeki Susa Ulu Camisi'nin görülmesi ve alışveriş için serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 5* Sousse Palace Hotel vb.

3.Day

Susa broken heart Hammamet broken heart Nabil broken heart Tunus heart Palermo

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tunus’un ünlü turistik limanı Port El Kantaoui’nin gezilmesi sonrası Hammamet’e doğru yola çıkıyoruz. Hammamet Kalesi'ni dışarıdan görmeyi müteakip eski şehir merkezinde alışveriş için verilecek serbest zamanın ardından Nabil’e hareket ediyoruz. Nabil'de çömlek atölyesi ziyareti sonrası başkent Tunus’a doğru yola çıkıyoruz. Kartaca Harabeleri gezisi sonrası başkent Tunus'a hakim bir tepedeki Sidi Bu Said bölgesinde verilecek serbest zamanın ardından Tunus Limanı’na doğru yola çıkıyoruz. Varışta pasaport ve gümrük işlemlerini müteakip grubumuz için ayrılmış olan yataklı feribot kabinlerine yerleşiyoruz. Grimaldi Lines saat 18.30 seferi ile Palermo’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 12 saat 30 dakika sürecektir.

 

Not: Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir. Feribottaki yerlerimiz yataklı iç kabinlerdedir. Sadece bu geceye mahsus olmak üzere 4 yataklı odalarda bayanlar ayrı erkekler ayrı kalınacaktır. 4 kişilik aileler talep ederlerse aynı kabinde konaklayabilirler.

4.Day

Tunus heartPalermo

Feribotta alacağımız aperitif kahvaltının ardından 07.00 civarında Palermo’ya varıyoruz. Varışı müteakip gerçekleştirilecek Palermo şehir turumuzda Zisa Sarayı, Cuba Sarayı, İslam Eserleri Müzesi, San Giovanni Dei Lebbrosi Kilisesi, Favara Parkı, Castello di Maredolce, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Cappella Palatina, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta Caddeleri, Monreale Kasabası ve Monreale Bazilikası görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Astoria Hotel vb.

5.Day

Palermo broken heart Catania

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Catania’a doğru yola çıkıyoruz (210 km). Varışın ardından yapılacak olan Catania şehir turunda; Ursino Kalesi, Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Pizza Republica ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Nettuno Hotel vb.

6.Day

Catania broken heart Siracusa broken heart Noto broken heart Catania kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Siracusa & Noto turu için yola çıkıyoruz (65 km). Siracusa’da bulunan Apollo Tapınağı, Roma İmparatorluğu son dönemlerinde ve Bizans Imparatorluğu dönemlerinde kiliseye dönüştürülmüş ve Arap Sicilya Emirliği döneminde bir cami olarak kullanılmıştır. Siracusa aynı zamanda ünlü bilim adamı Arşimet’in yaşadığı yer olan bilinmektedir. Noto gezimiz sırasında Barok mimari ve sanat anlayışının en güzel örneklerini görüyoruz. Şehir Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer almakla birlikte, görülmeye değer tüm güzellikleriyle bizi içine çekiyor. Gezimizin ardından Catania Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Varışta check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK1396 sefer sayılı 19.50 uçağı ile İstanbul Yeni Havalimanı’na uçuyoruz. Varış: 23.10.

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Tunus / Catania - İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Tunus - Palermo feribot bileti
 • Tunus Susa şehrinde 2 gece 5* Sousse Palace Hotel vb. otelde konaklama,
 • Tunus - Palermo feribotunda 1 gece 4 yataklı iç kabinlerde bayanlar ayrı erkekler ayrı konaklama (4 kişilik aileler talep ederlerse aynı kabinde konaklayabilirler.)
 • İtalya Palermo şehrinde 1 gece 4* Astoria Hotel vb. otelde konaklama
 • İtalya Catania şehrinde 1 gece 4* Nettuno Hotel vb. otelde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (Otellerde yeterli sayıda misafir olmadığı taktirde set menü olarak verilir)
 • Tunus'ta Bardo Müzesi, Zeytuna Camisi, Aglabit Havuzları, Ukba Camisi, El Cem Amfitiyatrosu, Manastır Ribat, Kartaca Harabeleri giriş ücretleri
 • İtalya'da Zisa Sarayı, Cuba Sarayı, İslam Eserleri Müzesi, Normanni Sarayı, Monreale Bazilikası ve Ursino Kalesi giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV
 • Schengen vizesi ve hizmet bedeli: kişi başı 735TL vize başvuru merkezine ödenen ücret + (istenirse) pasaport kargo ücreti + (istenirse) 35EUR vize danışmanlık hizmet bedeli (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti (gidiş-dönüş 140EUR)
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı su ve kapalı içeçekler,
 • 150 TL yurtdışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Print The Page Content
Save as PDF