RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Otobüslü Balkan Turu | 8 Ülke

( 8 ÜLKE )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
 • Tüm turlarımızda seyahat belgenizin (pasaport vb.) en az 6 ay (tur dönüş tarihinden itibaren) geçerlilik süresi olması gerekmektedir.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

Otobüs ile Balkan Turu | 8 Ülke

Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Bulgaristan

Gümülcine, Selanik, Üsküp, Ohrid, Tiran, Ulcinj, Budva, Kotor, Trebinje, Dubrovnik, Mostar, Saraybosna, Belgrad, Sofya

1.Day

İstanbul broken heart Edirne

Gezimizin ilk günü, 21:00'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 21:30'da Mecidiyeköy Migros Önü ve 22:00'da Bakırköy İncirli Ömür Plaza önünden İpsala Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz.

2.Day

İpsala broken heart Gümülcine broken heart Selanik

Yunanistan sınır kapısını geçtikten sonra Gümülcine'ye doğru yola çıkıyoruz. Varışı müteakip kısa bir şehir turu ve serbest zaman sonrası Selanik'e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Selanik'e varışta Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri ve Büyük İskender Heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

3.Day

Selanik broken heart Üsküp broken heart Ohrid

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuk sonrası Osmanlı İmparatorluğu'nun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve Müslüman nüfusuyla eski zamanları yaşatmayı başarmış Makedonya’nın en gözde şehirlerinden Üsküp’te yapacağımız şehir turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş Taş Sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, çarşıdaki Üsküp Kalesi, 16. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi Mahalleleri,  Mustafa Paşa Camisi, Sultan Murat Camisi, Bedesten, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı ve meydandaki devasa Büyük İskender Heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Ohrid’e doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama Ohrid otelimizde.

4.Day

Ohrid broken heart Tiran broken heart Ulcinj

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ohrid şehir turumuzda Birçok Osmanlı, Bizans ve Roma eserlerini göreceğimiz Makedonya’nın en önemli turizm beldesi olan Ohrid’te şehir turumuzu bitirip ardından Tiran’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğun ardından Tiran şehir turumuzda İskender Bey Meydanı, Osmanlı Dönemi’nin en önemli camilerinden biri olan Ethem Bey Camisi, Saat Kulesi ve Tiran Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ohrid gezimizin ardından Karadağ’da konaklama için Ulcinj şehrine hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. (Otel müsaitlik durumlarına göre konaklama İşkodra, Bar ya da Podgorica şehirlerinde olabilir.)

5.Day

Ulcinj broken heart Budva broken heart Kotor broken heart Trebinje

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Karadağ’ın en önemli iki kenti olan Budva ve Kotor'u ziyaret ediyoruz. Orta Çağ’dan kalma ve labirent şeklinde Adriyatik Denizi’nin kıyısında bulunan  Budva'ya varışımızın ardından yapacağımız şehir turunda Ortodoks Kiliseleri’ni, Tapınakları’nı ve Eski Orta Çağ evlerini gezdikten sonra Kotor'a hareket ediyoruz. Kotor'a varışımız sonrası yapılacak şehir turumuzda Un Meydanı, Ortodoks Meydanı, Silah Meydanı, Utanç Duvarı, Ortodoks Kilisesi, Katolik Katedrali ve Balkanların en eski okullarından biri olan Kotor Turizm okulunu görme şansını elde edeceğiz. Gezimizin ardından otelimizin bulunduğu Bosna Sınırları içerisindeki Trebinje kentine hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

6.Day

Trebinje broken heart Dubrovnik broken heart Mostar

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Dubrovnik’e doğru hareket ediyoruz. Hırvatistan’ın dünyaya ün salmış olan turizm beldesi Dubrovnik’e varışımızın ardından yapılacak şehir turumuzda Osmanlı’nın Balkan akınları başlayınca şehri koruma amaçlı inşa edilen Şehir Surları, Saat Kulesi, Onofria Çeşmesi, Rektör Sarayı, Şehir Meydanı ve Liman Bölgesi ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman sonrası Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Osmanlı Mimarisi’ni hala canlı tutan Pocitelj Türk Köyü’nü ziyaretin ardından Mostar’a varışımızda yapılacak şehir turunda Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Camisi, Kuyumcular Çarşısı, Kriva Köprüsü, Tabhana Camisi ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Mostar gezisi sonrası Blagay Tekkesi’ne hareket ediyoruz. Tekke’yi ve hemen yanı başındaki Avrupa’nın en büyük karstik su kaynağı olan Buna Nehri’nin kaynağını görüp akşam yemeğimizi nehir kenarındaki restoranımızda alıyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama Mostar otelimizde.

7.Day

Mostar broken heart Saraybosna

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde tarihi Konjic Köprüsü’nü görüp Saraybosna’ya ulaşıyoruz. Varışın ardından yapacağımız Saraybosna şehir turunda Avrupa’nın en müstesna çarşılarından biri olan Başçarşı, İnat Kuça, Kütüphane, Begova Camisi, Sarajevo Sebili, Kurşunlu Medresesi, Katolik Katedrali, Pazar Meydanı ve Özgürlük Ateşi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından akşam yemeği sonrası konaklama Saraybosna’daki otelimizde.

8.Day

Saraybosna broken heart Belgrad

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Belgrad'a varışımızda yapacağımız şehir turunda Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

9.Day

Belgrad broken heart Sofya

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sofya'ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuğumuzun ardından Sofya'ya varışımızda yapacağımız şehir turumuzda Kodi Seyfullah Efendi Camisi, Aziz Sofia Kilisesi, Ulusal Tarih Müzesi ve Alexander Nevsky Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

10.Day

Sofya broken heart İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından dönüş için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde verilecek molalarla akşam saatlerinde İstanbul’a ulaşıyoruz.

 • 8 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama
 • Lüks otobüsler ile tüm transferler
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve set-menü akşam yemekleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Kotor, Belgrad, Ohrid, Üsküp, Budva, Selanik yerel rehberlik hizmetleri
 • Yol & Otopark Masrafları
 • Seyahat sigortası
 • Schengen vizesi ve hizmet bedeli: 130€ (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a ulaşım
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı su ve içecekler
 • 50TL yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Print The Page Content
Save as PDF