RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Otobüs ve Feribot ile İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Slovenya Turu 2

( 5 ÜLKE )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
 • Tüm turlarımızda seyahat belgenizin (pasaport vb.) en az 6 ay (tur dönüş tarihinden itibaren) geçerlilik süresi olması gerekmektedir.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

Otobüslü İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Slovenya Turu

Selanik, Igoumenitsa, Bari, Napoli, Pompei, Roma, Siena, Pisa, Floransa, Venedik, Ljubljana, Belgrad, Sofya

1.Day

Buluşma ve Yola Çıkış – İstanbul broken heart

Gezimizin ilk günü, 21:00'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 21:30'da Mecidiyeköy Migros Önü ve 22:00'da Bakırköy İncirli Ömür Plaza önünden İpsala Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz.

2.Day

İstanbul broken heart Selanik broken heart Igoumenitsa heart Bari

İpsala’ya varışta gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Kavala’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışta alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışta yapacağımız panoramik şehir turunda; Venizolos Meydanı, Aristoteles Meydanı, Beyaz Kule, Atatürk Evi ve Kordon görülecek yerler arasında olacaktır. Serbest zamanın ve akşam yemeği sonrası Igoumenitsa Limanı’na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 360 km’lik bir yolculuk sonrası varışın ardından yapılacak gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayırtılmış olan feribot koltuklarına yerleşiyoruz. Saat 00:00 civarında Bari’ye hareket ediyoruz.

 

Not: Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir. Feribottaki yerlerimiz yataklı iç kabinlerdedir. 4 yataklı odalarda bayanlar ayrı erkekler ayrı kalınacaktır.

3.Day

Bari broken heart Napoli broken heart Pompei broken heart Roma

Feribotta alacağımız kahvaltının ardından sabah yerel saat ile tahmini 09:30’da İtalya’nın liman kenti Bari’ye varışta otobüsümüz ile kısa bir panoramik şehir turu yaptıktan sonra tipik bir İtalyan şehri olan Napoli’ye hareket ediyoruz. Napoli’ye varışta yapacağımız panoramik şehir turunda 16. yy'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 GalerisiRoma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo KilisesiPlebiscito MeydanıAngev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Ünlü sinema yönetmeni Fellini’nin filmlerine konu olmuş gerçek İtalya Kültürü’nü tanıma fırsatı bulabileceğiniz Napoliİtalya’nın görülmeye değer şehirlerinden bir tanesi. Napoli gezimizin ardından Vezüv Yanardağı'nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir Pompei turu ile devam ediyoruz. Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei; M.S.79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerindedir. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında BazilikaForum, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları ve tiyatrolar yer alıyor. Bu ibretli gezimizin ardından otobüsümüz ile Roma’ya doğru yola çıkıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için Roma otelimize hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğun ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

4.Day

Roma broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Roma şehir turumuzda Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro KatedraliColosseum, Mussolini’nin halka seslendiği Venedik MeydanıAşk Çeşmesi (Fontana di Trevi), PanteonVittorio Emanuele Zafer AnıtıRoma ForumImperial Forum, İspanyol Merdivenleri (Piazza Spagna), Via Del Corso ve Circus Maximus göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turunun ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

5.Day

Roma broken heart Siena broken heart Pisa broken heart Montecatini

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Toscana Bölgesi’nde ki Siena şehrine hareket ediyoruz. Siena şehrine varışımızda Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan Piazza del Campo ve Ortaçağ’dan kalma yapıları ve dar sokaklarıyla sizleri karşılıyor. Avrupa’nın en büyük tarihi merkezlerinden birine sahip şehirde geleneksel "Palio” at yarışları her yıl binlerce izleyiciyi çekmektedir. Yapılacak tanıtım turunda Siena Katedrali, Palazzo Publico, Baptisterio görülecek yerler arasındadır. Siena turumuzdan sonra Pisa’ya doğru yola çıkıyoruz. Ortaçağ’da İtalya’nın dört büyük liman şehirlerinden biri olan Pisa’ya varışta, Dünya’nın her köşesinde bilinen ve göreni şaşkınlığa sevk eden eğik çan kulesiyle sizi karşılıyor. Piazza dei Miracoli, yani Mucizeler Meydanı’nda Santa Maria Assunta Kilisesi ve Vaftizhane de görülecektir. Eğik kuleye destek olurken çekilen fotoğraflar ve yapılabilecek hediyelik eşya alışverişinin ardından akşam yemeği sonrası konaklama Toscana Bölgesi’nin termal kenti Montecatini’de ki otelimizde.

6.Day

Montecatini broken heart Floransa broken heart Venedik

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Şehre varışın ardından yapılacak panoramik şehir turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Duomo Kilisesi (Santa Maria del Fiore) ve Signoria Sarayı dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama Venedik – Mestre otelimizde.

7.Day

Venedik (Mestre) heart Venedik Adası heart Venedik (Mestre)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından kanallar şehri Venedik’e hareket ediyoruz. Varışta yapılacak şehir turumuzda San Marco Meydanı ve KilisesiTövbe KöprüsüRialto KöprüsüDükler SarayıÇan ve Saat KulesiGiorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzun akabinde Venedik`in sembolü olan kanallar arasında Gondol Turu sonrası Venedik Adası’ndan ayrılıyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama Venedik-Mestre’de bulunan otelimizde.

8.Day

Venedik (Mestre) broken heart Ljubljana broken heart Belgrad

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sırbistan’ın başkenti, eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda bulunan Ljubljana şehrini kısa bir panoramik turla geçtikten sonra Belgrad’a varışın ardından yapılacak panoramik şehir turumuzda Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Kenzi Mihailova Caddesi vakit yettiğince görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

9.Day

Belgrad broken heart Sofya broken heart Edirne broken heart İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sofya’ya hareket ediyoruz. Varış sonrası panoramik Sofya şehir turumuzda Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Sınır kapısını geçtikten sonra Edirne’de vereceğimiz molanın ardından İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 • 6 gece 4 yıldız kalitesindeki yarı merkezi otellerde konaklama ve şehir vergileri (Roma: Holiday Inn Express Rome East Hotel vb., Montecatini: Tuscany Inn Hotel vb., Venedik: Hotel Brioni Mare vb., Belgrad: B Hotel vb.)
 • Lüks otobüs ile programda adı geçen tüm transferler
 • Igoumenitsa – Bari feribot bileti
 • Igoumenitsa – Bari feribotunda 4 yataklı iç kabinlerde bayanlar ayrı erkekler ayrı 1 gece konaklama
 • 8 kahvaltı, 8 akşam yemeği
 • Selanik, Napoli, Pompei, Roma, Siena, Pisa, Floransa, Venedik, Ljubljana, Belgrad ve Sofya şehir turları
 • Pompei Antik Şehir Müze giriş ücreti
 • Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmeti
 • Venedik Gondol Turu
 • Venedik Adası'na gidiş-dönüş tekne ücreti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.
 • Schengen vizesi ve hizmet bedeli: kişi başı 735TL vize başvuru merkezine ödenen ücret + (istenirse) pasaport kargo ücreti + (istenirse) 35EUR vize danışmanlık hizmet bedeli (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • 150TL yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Print The Page Content
Save as PDF