RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Orta Amerika Turu | Küba, Meksika

( 2 ÜLKE )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

Orta Amerika Turu

Küba & Meksika

2 Ülke
Küba: Havana
Meksika: Mexico City - Teotihuacan - Cancun - Chichen Itza

1.Day

İstanbul kiss Havana

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - THY" bankosunda saat 12:00’de buluşuyoruz. Güvenlik, check-in ve pasaport işlemleri sonrası THY’nin TK183 seferi ile 02.05’te Havana’ya hareket ediyoruz (13sa 50dk). Varış 07.55. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası özel aracımız ile Havana şehir turuna başlıyoruz. Gezimizde Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar Kenti ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğimiz Morro Kalesi’ni görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* NH Capri La Habana Hotel vb.

2.Day

Havana kiss Mexico City

Otelde alacağımız kahvaltının ardından turumuza 1958 yılının sonunda Küba Devrimi'ne kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargodan dolayı bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. En yenisi 1959 model olan dünyada sadece Küba’ya özgü-devrim öncesi zengin Amerikalıların arkasında bıraktığı araçlarımız ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in Barselona’da Gaudi’den, Romanya’da Brancusi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. Bu gezinin ardından yine Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız ve adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel Meydanı'nı ziyaret ediyoruz. Santeria dini ve danslarını içinde barındıran (Rumba) sokağı ziyaretimizin ardından Havana’yı kuş bakışı göreceğimiz Hz. İsa Heykeli, Che Guevara’nın kısa bir dönem ofis olarak kullandığı aynı zamanda El Morro - Fuerza ve San Carlos Kaleleri'ne ev sahipliği yapan Casablanca Bölgesi'ni ziyaret edeceğiz. Casablanca Bölgesi ziyaretimizden sonra Küba’nın olmazsa olmazı olan sırasıyla Cathedral - Armas - San Fransisco ve Vieja Meydanları'nı yürüyerek adımlayacağız. Erken akşam yemeğimizin ardından havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Interjet Havayolları 4O2901 seferi ile saat 20.05'te Mexico City’ye uçuyoruz. 3 Saat, 15dk'lık uçuş sonrası varış: 22.20. Konaklama otelimizde. 4* NH Collection M.C. Reforma Hotel vb.

3.Day

Mexico City broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından başkent Mexico City gezimize başlıyoruz. 2250m yükseklikte bulunan Mexico CityMeksika'nın 31 bölgesinden biridir. En büyük, ayrıca en şöhretli şehri olmasının yanı sıra da ortak devletin en yoğun ilidir. 1300'lü yıllarda Aztekler tarafından birbiri ile bağlantılı 5 gölden biri ve en büyüğü olan Texaco Gölü üzerine kurulmuş ve 15. yüzyıla kadar Meksika İmparatorluğu'nun başkentliğini yapmış olan Mexico City, Aztek Uygarlığı ve eski dönemlerin olduğu kadar günümüzün de modern sanat ve mimarisinin merkezi, politika, kültür, eğitim ve finans açısından da ülkenin merkezi konumundadır. Aztekler Dönemi'nde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Mexico City günümüzde 25 milyonu aşan nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol unvanına kavuşmuştur. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan tarihi merkezini ziyaret ediyoruz. Şehir turumuz sırasında Azteklerden bugüne kadarki tarihsel süreçte sürekli farklı amaçlar ile kullanılan, kimi zaman engizisyon mahkemesine kimi zaman ise seyyar satıcılara ev sahipliği yapan ancak bugün sömürge tarihinin beyni sayılan Zocalo Meydanı, Osmanlı Saat Kulesi, Amerika Kıtası'nın en büyük ve en eski katedrali olma özelliğine sahip olan Metropolitan Katedrali, Azteklerden bugüne mimari yapısı çok az değişime uğramış olan, ünlü sanatçı Diego Rivera'nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu “Palacio Nacional” Ulusal Saray göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında verilecek serbest zamanda dileyen misafirlerimiz rehberimizin önereceği yerel restoranlarda ünlü Meksika tacoslarını tadabilirler. Chapultepec Parkı'nın girişinde bulunan ve Orta Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi'ni ve geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı'nda ziyaret sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* NH Collection M.C. Reforma Hotel vb.

4.Day

Mexico City broken heart Teotihuacan broken heart Mexico City

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Teotihuacan Piramitler Bölgesi'ne doğru yola çıkıyoruz (50km). Gezimizde “Tanrıların Yeri” anlamına gelen, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkezi olan Teotihuacan'a varıyoruz. Arkeolojik Park gezisinde şehrin ortasından geçen güney kuzey eksenindeki Ölüler Yolu (La Calzada de los Muertos) bir tören yolu görevi görmüştür. Ölüler Yolu'nun güney ucunda Ay Piramidi (Piramide De Luna) yer almaktadır. Kuzey ucu henüz keşfedilmemekle birlikte doğu ucunda devasa Güneş Piramidi (Piramide Del Sole) yer almaktadır. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Teotihuacan’ın, kimler tarafından kurulduğu ve neden aniden terk edildiği halen gizemini korumaktadır. Bu platformda ayrıca Quetzalcoatl Tapınağı ve Quetzalpapalotl (Kelebek Kanatlı Kuş) Sarayı, büyük Tanrı  denilen “Tüylü Yılan”a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı ve Jaguar Tapınağı göreceğimiz yerler arasındadır. Aşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* NH Collection M.C. Reforma Hotel vb.

5.Day

Mexico City kiss Cancun

Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Check-in işlemlerini müteakip Aeromexico Havayollarının AM591 seferi ile Cancun’a uçuyoruz. Kalkış: 10:05 (Uçuş: 2 Saat 25 dk ) Varış: 12:30. Karayip Denizi'nin en güzel kıyılarına sahip olan bu güzel sahil şehri Yucatan Yarımadası üzerinde bulunan ve halk arasında Meksika’nın Karayipleri olarak bilinen Cancun, Maya dilinde "Yılanların Yuvası" anlamına gelmektedir. Masmavi denizi, bembeyaz incecik kumlu plajları, alışveriş mağazaları ile şehir turu ve akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Beachscape Hotel vb.

6.Day

Cancun broken heart Chichen Itza broken heart Cancun

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Cancun’dan ayrılarak özel aracımızla 2 saatlik yolculuk sonrası Chichen Itza Antik Kenti'ne varıyoruz. 2007 yılında açıklanan Dünyanın Yeni 7 Harikası arasında bulunan Kukulkan Tapınağı'nı içerisinde bulunduran, Maya tarihinin en önemli kentlerinden Chichen Itza gezimiz belleklerinizden uzun yıllar silinmeyecek. Antik kent ziyareti sonrası Yucatan Yarımadası'nda bulunan Cenote olarak adlandırılan Meksika’nın ve dünyanın en güzel doğa harikalarından doğal kuyuları görüyoruz (Yüzmek isteyenler yanlarına haşemalarını alabilirler). Unutamayacağınız bu tecrübe sonrası Cancun'a dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Beachscape Hotel vb.

7.Day

Cancun kiss İstanbul

Dönüş yolculuğumuz için 06.00’da Cancun Havalimanı’na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK181 seferi ile 09:55’de İstanbul’a uçuyoruz.

8.Day

İstanbul

Varış: 06.00.

 • THY ile İstanbul / Havana - Cancun / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Havana / Mexico city tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Mexico City / Cancun tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 6 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve set-menü veya açık büfe akşam yemekleri
 • Küba'da eski Amerikan arabaları ile gezi
 • Teotihuacan Piramitler Bölgesi, Chichen Itza Antik Kenti giriş ücretleri 
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV
 • Küba vizesi ve hizmet bedeli: Kişi başı 250TL (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)
 • Bordo pasaportlular için Meksika e-vizesi ve hizmet bedeli: 50TL
 • Yeşil pasaportular için Meksika vizesi ve hizmet bedeli: 45$
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • 50TL yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Print The Page Content
Save as PDF