RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Lübnan Turu 2 | Beyrut, Trablusşam, Saida, Jeita & Harisa, Baalbeck, Harissa, Bbylos

( )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
 • Tüm turlarımızda seyahat belgenizin (pasaport vb.) en az 6 ay (tur dönüş tarihinden itibaren) geçerlilik süresi olması gerekmektedir.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

LÜBNAN TURU

Beyrut - Trablusşam - Saida - Jeita & Harisa - Baalbeck - Bekaa Vadisi

1.Day

İstanbul kiss Beyrut broken heart Trablusşam broken heart Beyrut

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Katı "HUZURLU SEYAHAT - THY" Kontuarı önünde saat 04.00’de buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY'nin TK830 seferi ile saat 06.25’de Beyrut’a hareket ediyoruz. Varış: 08.20. Varışı müteakip Lübnan Şimal Vilayeti'nin merkezi ve 2. büyük şehri Trablusşam’a doğru yola çıkıyoruz (81 km). Kuzeydeki Trablus, câmileri, hanları, çarşıları, Sultan Hamid’den kalma Saat Kulesi ve kulenin arkasındaki parkı ile en çok Osmanlı kokan Lübnan şehridir. Halkın çoğu Sünnî olan Trablusşam’a varışımızla birlikte Osmanlı Tren İstasyonları, camiler, Diba Mescidi haziresinde medfun olan Hz. Mevlânâ Ziyâüddin Hâlid-i Bağdâdî (ks.) meşhur halifelerinden Ahmed bin Süleyman Ervâdî Hz’nin kabrini ziyaret ediyoruz. Ardından Trablus turumuzda medreseler, Mina SahiliTripoli KalesiTripoli Çarşısı, Abdurrahman Halab TatlıcısıTripoli Arka SokaklarıSabun HanlarıTerziler Çarşısı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Beyrut’a dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

2.Day

Beyrut broken heart Saida broken heart Beyrut

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Beyrut şehir turumuzda Güvercin Kayalıkları, Solider Meydanı, Eski Saat Kulesi, Hamra Bölgesi ve Chouf bölgesinde 1853’de inşa edilen Osmanlı mimarisinden esinlenerek yapılan Büyük Saray'ın görülmesini müteakip Deyr-ül Kamer Köyü'ne doğru yola çıkıyoruz (40 km). Tarihi dokusu korunmuş birçok bina bulunan ve eski Lübnan tarzı mimariden çok güzel örnekler barındıran bu köyü ziyareti müteakip, Lübnan’ın 3. büyük şehri olan Saida’ya hareket ediyoruz (40 km). Deniz Kalesi, Eshmun Tapınağı 1721 yılında Ali Ağa tarafından inşa edilmiş olan Osmanlı Sarayı Debbane göreceğimiz yerler arasındadır. Saida ziyaretimizin ardından Beyrut’a dönüyoruz (45 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

3.Day

Beyrut broken heart Ballbeck broken heart Beyrut

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tarihi Baalbeck şehrine hareket ediyoruz (85 km). Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış üç tapınak ve devasa sütunlar. Antik çağın sırlarla dolu bilim dünyası, modern bilimin ulaşamadığı veriler. Yaklaşık 2 bin tonluk işlenmiş bu sütunları kim koydu? sorusunun cevapsızlığında, tarihten günümüze uzanan gizemiyle dünyanın en büyük tapınak şehri Baalbeck’i gezdikten sonra vakit yettiği takdirde Encer (Anjar) Kasabası'na hareket ediyoruz. Beyrut 58 km mesafede bulunan bu kasaba Halife El – Velid Ibn Abdel Malek tarafından 8.yy da yaptırılmıştır. Kasabanın güçlü surları içinde kalıntılar, üç saray, pazarlar, iki hamam ve bir cami bulunmaktadır. Turumuzun ardından Beyrut’a dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

4.Day

Beyrut broken heart Jeita broken heart Harissa broken heart Byblos broken heart Beyrut kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Jeita’ya hareket ediyoruz (20 km). Jeita Mağarası Dünyanın 7 harikası için aday gösterilmiş olup, Dünya üzerindeki en güzel mağaralardan biridir. Jeita Mağarası gezimizin ardından Harissa'ya hareket ediyoruz (6 km). Harissa'ya varışımızın ardından havanın müsaitlik durumuna göre teleferik ile deniz seviyesinden yaklaşık 600mt yükseklikte olan Jounieh Körfezi’ni ve uçsuz bucaksız Akdeniz’i keyifle izleyeceğimiz Harissa Tepesi’ne çıkıyoruz. Tepe’de 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana Heykeli ve katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Dünyanın en eski şehirlerden biri olan ve tarihi M.Ö 5000 yıllara dayanan Byblos şehrine hareket ediyoruz (20 km). UNESCO’nun Dünya Mirasları listesinde yer alan ve büyük bir ticaret limanı olan Byblos şehri, zamanında antik Mısır ile olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile papirüs bitkisi kağıdı ticareti ile anılan bir kent idi. Bu sebeple de şehre Yunanca'da papirus anlamına gelen Byblos adını verilmiştir. Byblos ziyaretimizin ardından erken akşam yemeği sonrası dönüş yolculuğumuz için havalimanına hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK827 seferi sayılı 22.05 uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varış: 00.10 (Ertesi gün).

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul / Beyrut / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 3 gece 4* Coral El Hamra Hotel vb. otelde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları otelde, set-menü akşam yemekleri otelde veya restoranda
 • Harissa Tepesi tek yön teleferik bileti
 • Tripoli Kalesi, Baalbeck, Jeita Mağarası giriş ücreti
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan kapalı su ve kapalı içeçekler
 • Gidişte (150-250TL) ve dönüşte (50USD) PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
 • 150TL yurtdışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Print The Page Content
Save as PDF