Kazakistan ve Özbekistan Turu 3 | Türkistan, Ahmet Yesevi, Çimkent, Taşkent, Semerkand, Buhara Türkistan - İstanbul

Türkistan, Semerkand, Buhara...

KÖ10EKİ23G5
Adult PricesChild Prices
Single Room Price Per Person:1725 USDDouble Room Price Per Person:1550 USDTripler Room Price Per Person:1540 USD
0 - 2 Age:250 USD2 - 6 Age:1250 USD6 - 12 Age:1450 USD
* Children from 0 to 6 years are without bed.

Rezervasyon yapmak için whatsapp veya çağrı merkezimiz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Kazakistan ve Özbekistan Turu

Türkistan - Otrar - Çimkent - Taşkent - Semerkand - Buhara

Gidiş: 10 Ekim 2023 / Dönüş: 16 Ekim 2023

Buluşma:
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu “THY - HUZURLU SEYAHAT” bankosunda 22.00’de buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip;

1.Day

İstanbul kiss Türkistan

THY’nin TK256 seferi ile 01.05’te Türkistan’a uçuyoruz (4sa 30dk). Varış: 08.35. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası kahvaltıyı müteakip M.S. 500 yılında Semerkand, Buhara ve Hiva’dan yola çıkıp Kazakistan’ın kuzeyine giden kervan yolunun yanında bulunan Türkistan şehir gezimizde Piri Türkistan Ahmet Yesevi (ks.) TürbesiAntik Türkistan Yerleşkesi, Eski Kabristan, Kale, Halvet Yer Altı Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Royal Grand Hotel vb.

2.Day

Türkistan broken heart Otrar broken heart Çimkent

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ortaçağ filozofu ve bilim adamı Farabi’nin doğduğu ve yaşadığı şehir olan Otrar’a hareket ediyoruz (70 km). Varışta Ahmet Yesevi (ks.)’nin Hocası Arslan Baba (ks.) Türbesi, Antik Otrar Yerleşkesi’nde ki Arkeolojik Bölge, Otrar Müzesi ziyaretleri sonrası Çimkent'e doğru yola çıkıyoruz (150km). Varışta yapacağımız panoramik şehir turumuzda Abay Parkı, Özgürlük Parkı ve Bazar Samal göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Shymkent Grand Hotel vb.

3.Day

Çimkent broken heart Taşkent mail Semerkand

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Chernayevka Özbekistan Sınır Kapısı'na hareket ediyoruz (106 km). (Sınır 500mt yaya olarak geçilecektir.) Kazakistan çıkış ve Özbekistan giriş, gümrük ve pasaport işlemlerini müteakip Özbekistan tarafında bizi bekleyen aracımız ile buluşma sonrası Taşkent (25 km) gezimizde; Hz. Osman Dönemi'ne ait Kuran-ı Kerim’in orijinal mushafıBarak Han Medresesi, Kökeldaş Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Tilla Seyih Camisi, Emir Timur Han Meydanı, İstiklal Meydanı, Ali Şir Nevai Tiyatrosu ve Meydanı ve Çarşı Pazarı görülecek eserler arasındadır. Gezimizin ardından Afrasiyab hızlı treni ile 18.45’te Semerkand’a hareket ediyoruz (2sa 8dk). Varış: 20.53. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Grand Sogdiana Hotel vb.

4.Day

Semerkand mail Buhara

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Semerkand turumuzda Hz. İmam Buhari (ks.) Kabri ve KülliyesiHz. Ubeydullâh-ı Ahrâr (ks.) TürbesiUluğbey Rasathanesi, Şâh-ı Zinde (Sahabe Kusem bin Abbas) TürbesiHz. İmam Maturidi (ks.) Türbesi, Registan Meydanı’nda bulunan Uluğbey, Tilla Kari ve Şirdar Medreseleri'ni ziyaret sonrası akşam yemeğini müteakip saat 21.00’da hızlı tren ile Buhara’ya hareket ediyoruz (1sa 41dk). Varış: 22.41. Konaklama otelimizde. 4* Sahid Zarafshon Hotel vb.

5.Day

Buhara broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Buhara eski şehir merkezine hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimizi alışveriş için eski şehir merkezinde bırakıyoruz (Alışveriş için merkezde kalan misafirlerimiz otele dönüş ulaşımlarını kendileri sağlayacaklardır). Kalan misafirlerimizle Buhara'dan 45 km uzaklıktaki Gücdüvan Kasabası'na hareket ediyoruz. Altın Silsile’den; Hz. Abdülhalık-ı Gücdüvani (ks), Arif-i Rivgeri (ks), Mahmud İncir-i Fağnevi (ks), Ali Ramiteni (ks), Muhammed Baba-es Semmasi (k.s) değişik mimaride inşa edilmiş türbelerini ziyaretin ardından Buhara'ya dönüyoruz. Şehir merkezinde kalan misafirlerimizi otelden alarak Hz. Emir Külal (ks), Hz. Şah-ı Nakşıbend Muhammed Bahaüddin (ks) ve Valideleri’nin Türbe ve Külliyeleri’nin ziyaretlerini müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Sahid Zarafshon Hotel vb.

6.Day

Buhara mail Taşkent

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Buhara eski şehir içerisindeki tarihi ve kültürel mekanlar gezimizde Poyi Kalon Kompleksi, Kalan Minaresi, Mir Arap Medresesi, Ark Kalesi, Lebi Havuz Camisi, İsmail Samani Türbesi, Eyyüb Peygamber Çeşmesi ve Türbesi ve Çar-Minar Medresesi görülecek yerler arasındadır. Gezimizi müteakip alışveriş için serbest zamanın ardından Afrasiyab hızlı treni ile 15.52’de Taşkent’e hareket ediyoruz (3sa 56dk). Varış: 19.48. Taşkent’te alacağımız akşam yemeği sonrası dönüş yolculuğumuz için havalimanına hareket ediyoruz.

 

Önemli: Uçak saatinden dolayı bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.

7.Day

Taşkent kiss İstanbul

Taşkent Havalimanı’nda check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK371 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.35’te İstanbul’a uçuyoruz (5sa 15dk). Varış: 05.50.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul / Türkistan - Taşkent / İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Hızlı Tren ile Taşkent / Semerkand tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
 • Hızlı Tren ile Semerkand / Buhara tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
 • Hızlı Tren ile Buhara / Taşkent tek yön ekonomi sınıfı tren bileti ve vergileri
 • 5 gece 4 yıldızlı otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Müze giriş ücretleri (Yaklaşık 80$)
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı su ve kapalı içeçekler
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
  Bu tur için herhangi bir PCR testi veya aşı şartı bulunmamaktadır.
  Şu anki giriş koşulları ile seyahat tarihindeki giriş koşulları farklılık gösterebilir. Güncel durum ile ilgili tur öncesinde acentemiz tarafından bilgilendirileceksiniz.
 • 150 TL yurtdışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Contact
Phone : 08503046626
Email : bilgi@huzurluseyahat.com
This is the official booking website of huzurluseyahat.com. Get the best prices and occasion from www.huzurluseyahat.com.
Doc No : 1462
Title : NEMA ORG.ELEK.TUR.İNŞ.TİC.ve SAN.A.Ş.