RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Kars Turu | Ağrı, Doğubeyazıt, Iğdır, Kars, Sarıkamış

( TÜKENDİ )
0 / 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür. Rehber, yol ve hava durumuna göre tur programında değişiklikler yapabilir.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

Kars, Ağrı ve Iğdır Turu

Ağrı – Doğu Beyazıt – Iğdır – Kars – Sarıkamış – Ağrı Dağı – İshak Paşa ve Selçuklu Sarayı – Hz. Ebu’l-Hasen-i Harakânî (ks.) Türbesi – Ani Harabeleri – Menuçehr, Evliya ve Kümbet Camii – Çıldır Gölü – Kafkas Gecesi ve Kaz Ziyafeti

1.Day

İstanbul kiss Ağrı broken heart Doğubayazıt broken heart İshak Paşa Sarayı broken heart Ağrı Dağı broken heart Iğdır broken heart Kars

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 08.00’da Pegasus HY Kontuarı önünde buluşuyoruz. Check in işlemlerimiz sonrası güvenlik kontrolünden geçerek Pegasus HY’nın PC2580 seferi ile 10:00’da Ağrı'ya uçuş. Varış 12:00. Alanda bekleyen aracımız ile panoramik Ağrı şehir turu sonrası Doğubayazıt'a geçiyoruz. Türkiye’nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla yer alan ve Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayı'nı geziyor, bölgenin yetiştirdiği değerli mutasavvıf ve şair Ahmed-i Hani Hz’lerinin kabrini ziyaret sonrası; 5137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğimiz, Iğdır üzerinden (şehir merkezini panoramik olarak görerek) Kars yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 3*+ Kars-ı Şirin Oteli vb.

Rota: Ağrı Havaalanı - Doğubayazıt (100 km) Doğubayazıt – Iğdır ( 50 km ) Iğdır – Kars (140 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 290 km

2.Day

Kars Merkez broken heart Ani Harabeleri broken heart Çıldır Gölü

Otelde alacağımız sabah kahvaltısını müteakip Kars turumuza; Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi. 46 tabya ile Türkiye’nin en çok tabyasına sahip, Ruslar’ın bir gece baskınında 600 kişilik bir tabur askeri şehit ettiği ve yakın çatışmalar nedeniyle duvarların kanla kaplandığı, bu sebeple ‘Kanlı Tabya’ adını alan yere yapılmış bu müzeyi ve Kafkas Cephesi Komutanı Mareşal Fevzi Çakmak’a Rus komutan tarafından hediye edilen Gümrü antlaşmasının imzalandığı Beyaz Vagonu ziyaret ile başlıyoruz. Rus işgali döneminden kalma Rusların Katedral olarak inşa ettiği Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Fethiye Camii ve tarihi binaları gördükten sonra; Kars Kalesi, ve eteğinde Evliya Camiinde medfun Anadolu’nun Türkleşmesinde ve İslamlaşmasında büyük rol oynayan Evliya Alperen’lerden, Mevlana Celaleddin Rûmî Hz. ve Baheaddin Nakşibend Hz gibi önemli tasavvuf büyüklerinin manevi hocası olarak görülen, 1033 yılında Selçukluların Anadolu’ya girmek için verdiği mücadele sırasında şehit düşen Hz. Ebu’l-Hasen-i Harakânî (ks.) Türbesi'ni, Kümbet Camii (Eski Havariler Kilisesi) ziyaret sonrası, Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri’ne doğru yola çıkıyoruz. Burada kalıntılarını göreceğimiz yapılardan bazıları Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Aziz Gregor Kilisesi, Surp Kirkor Kilisesi, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Camii’ni göreceğiz. Ani Harabeleri’ni gördükten sonra 123 km2 alanı ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Kışları genelde buz tutan Çıldır Gölü’nde vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz göl üzerinde atlı kızak turu (tur ücretine dahil değil) yapabilir, buzları kırarak yapılan balık avını izleyebilir, Göl kenarındaki güzel tesiste gölden tutulan sarı balık ve Harakanî çorbasının tadına bakabilirsiniz. Kars’a dönüşümüzde (Vakit kalırsa) Ünlü şairlerimizden Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp Namık Kemal Kültür Evinde Aşık atışmalarını dinleyerek bu önemli kültürü yaşama fırsatı buluyoruz. Akabinde nerede olduğunuzu tam anlamıyla hissettirecek, yöresel akşam yemeği ve Kafkas Halk Dansları Gösterisi için Ölçülü Köyü veya Kaz Evi’ne geçiyoruz. Akşam yemeğinde Kars'ın meşhur Evelik Çorbası veya Kesme Aşı, Tiftik edilmiş Kaz eti (Bulgur pilavı eşliğinde), Hıngal, İran mutfağından Piti, Yöresel Umaç Helvası ve El Yapımı Reyhan Şerbetinin tadına bakacakağız. Konaklama otelimizde.

Öğle yemeği tavsiyemiz: Çıldır Gölü kenarında Sarı Balık 

Rota: Kars – Ani Harabeleri (49 km) Ani Harabeleri – Çıldır Gölü (72 km) Çıldır Gölü – Kars (65km) Kars Merkez Gezileri (10 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 186 km

Not: Kafkas Oyunları İl Sağlık Kurulu izin verdiği takdirde icra edilecektir.

3.Day

Kars broken heart Sarıkamış broken heart Kars broken heart İstanbul S. Gökçen

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası 08:30’da bavullarımız ile otelden ayrılarak, yakın tarihimizin acı hatıralarının yaşandığı 90.000 askerimizin donarak şehit düştüğü Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Allahuekber Dağı, Şehitlik ziyaretleri ve Katerina’nın Av Köşkü’nü gördükten sonra, Sarıkamış Kayak Merkezi’nde bir müddet serbest zaman sonrası Kars’a dönüş. Kars Şehir merkezi Turu’muzu müteakip alış veriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Kars’ın meşhur yöresel ürünlerinden kalpak, yöresel peynirlerinden, balından vs alabilirler. Alışveriş için serbest zamanın ardından dönüş yolculuğumuz için Kars Havalimanı'na gidiyoruz. Anadolujet Havayolları’nın TK7301 seferi ile 15.45’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuş. Varış: 17.55.

Rota: Kars – Sarıkamış (57 km) Sarıkamış – Kars Havalimanı (60 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 117 km

Toplam Tur Süresince Kat Edilecek Mesafe: 593 km

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul - Ağrı arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Anadolujet Havayolları ile Kars - İstanbul arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 2 gece 3*+ Kars-ı Şirin Oteli vb. otelde konaklama
 • 2 kahvaltı ve 2 akşam yemeği
 • İshak Paşa Sarayı, Ani Harabeleri ve Harp Tarihi Müzesi giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • İlk gün kahvaltı
 • Çıldır Gölü üzerinde atlı kızak turu
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Print The Page Content
Save as PDF