RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Kars, Ağrı, Iğdır, Erzurum Turu 3 | Doğubayazıt, Ağrı Dağı, Çıldır Gölü, Sarıkamış

( )
0 / 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür. Rehber, yol ve hava durumuna göre tur programında değişiklikler yapabilir.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

Kars, Ağrı, Iğdır, Erzurum Turu

Iğdır - Doğubayazıt – İshak Paşa Sarayı – Ağrı Dağı - Kars - Hz. Ebu’l-Hasen-i Harakânî (ks.) Türbesi – Ani Harabeleri – Menuçehr, Evliya ve Kümbet Camisi – Çıldır Gölü – Kafkas Gecesi ve Kaz Ziyafeti - Sarıkamış - Erzurum 

1.Day

İstanbul kiss Iğdır broken heart Doğubayazıt broken heart İshak Paşa Sarayı broken heart Ağrı Dağı broken heart Iğdır broken heart Kars

İstanbul Yeni Havalimanı Giden Yolcu Katı THY Kontuarı'nda 08.30’da buluşuyoruz. Check-in işlemleri sonrası güvenlik kontrolünden geçerek THY’nın TK2718 seferi ile 09.45’te Iğdır'a uçuyoruz, varış 11.50. Varışı müteakip Doğubayazıt'a hareket ediyoruz. Türkiye’nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla yer alan ve Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayı'nı geziyor, bölgenin yetiştirdiği değerli mutasavvıf ve şair Ahmed-i Hani Hz’lerinin kabrini ziyaret sonrası; 5137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğimiz, Iğdır üzerinden (şehir merkezini panoramik olarak görerek), akşam yemeği (Cağ Kebabı) sonrası, Kars yolculuğumuza başlıyoruz. Konaklama otelimizde.

Konaklama: 3*+ Kars-ı Şirin Oteli vb.

Rota: Iğdır Havalimanı - Doğubayazıt (50 km), Doğubayazıt – Iğdır ( 50 km ) Iğdır – Kars (140 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 240 km

2.Day

Kars Merkez broken heart Ani Harabeleri broken heart Çıldır Gölü

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kars turumuzda Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi, 46 tabya ile Türkiye’nin en çok tabyasına sahip, Ruslar’ın bir gece baskınında 600 kişilik bir tabur askeri şehit ettiği ve yakın çatışmalar nedeniyle duvarların kanla kaplandığı, bu sebeple ‘Kanlı Tabya’ adını alan yere yapılmış bu müzeyi ve Kafkas Cephesi Komutanı Mareşal Fevzi Çakmak’a Rus komutan tarafından hediye edilen Gümrü antlaşmasının imzalandığı Beyaz Vagon, Rus işgali döneminden kalma Rusların Katedral olarak inşa ettiği Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Fethiye Camisi ve tarihi binaları gördükten sonra; Kars Kalesi (uzaktan) ve Evliya Camisi'nde medfun Anadolu’nun Türkleşmesinde ve İslamlaşmasında büyük rol oynayan Evliya Alperen’lerden, Mevlana Celaleddin Rûmî Hz. ve Baheaddin Nakşibend Hz gibi önemli tasavvuf büyüklerinin manevi hocası olarak görülen, 1033 yılında Selçukluların Anadolu’ya girmek için verdiği mücadele sırasında şehit düşen Hz. Ebu’l-Hasen-i Harakânî (ks.) Türbesi'ni, Kümbet Camisi (Eski Havariler Kilisesi) görülecek yerler arasındadır. Kars gezimizin ardından Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri’ne doğru yola çıkıyoruz. Buradaki gezimizde Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Aziz Gregor Kilisesi, Surp Kirkor Kilisesi, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Camisi görülecek yerler arasındadır. Ani Harabeleri’ni gördükten sonra 123 km2 alanı ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Kışları genelde buz tutan Çıldır Gölü’nde vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz göl üzerinde atlı kızak turu (tur ücretine dahil değil) yapabilir, buzları kırarak yapılan balık avını izleyebilir, göl kenarındaki güzel tesiste gölden tutulan sarı balık ve Harakanî çorbasının tadına bakabilirsiniz. Kars’a dönüşümüzde Kars’ın meşhur yöresel ürünlerinden kalpak, peynir, bal vs almak isteyenler için serbest zaman. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

Öğle yemeği tavsiyemiz: Çıldır Gölü kenarında Sarı Balık 

Rota: Kars – Ani Harabeleri (49 km) Ani Harabeleri – Çıldır Gölü (72 km) Çıldır Gölü – Kars (65km) Kars Merkez Gezileri (10 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 186 km

3.Day

Kars broken heart Sarıkamış broken heart Erzurum broken heart İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yakın tarihimizin acı hatıralarının yaşandığı 90.000 askerimizin donarak şehit düştüğü Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Allahuekber Dağı, Şehitlik ziyaretleri ve Katerina’nın Av Köşkü’nü (uzaktan) gördükten sonra, Sarıkamış Kayak Merkezi’nde bir müddet serbest zaman sonrası Erzurum'a hareket ediyoruz. Varışta yapacağımız şehir turumuzda Ulu Cami, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Paşa Bey Konağı (vakit yettiğince) göreceğimiz yerler arasındadır. Alışveriş için serbest zaman sonrası dönüş yolculuğumuz için Erzurum Havalimanı'na hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK2707 seferi ile 20.45’te İstanbul Yeni Havalimanı’na uçuş. Varış: 22.45.

Rota: Kars – Sarıkamış (57 km) Sarıkamış – Erzurum (158 km) – Şehir Merkezi Gezileri ve Havalimanı (20km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 235 km

Toplam Tur Süresince Kat Edilecek Mesafe: 661 km

 • Türk Havayolları ile İstanbul - Iğdır / Erzurum - İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 2 gece 3*+ Kars-ı Şirin Oteli vb. otelde konaklama
 • 2 kahvaltı ve 2 akşam yemeği
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • İlk gün kahvaltı
 • Son gün akşam yemeği
 • Müze giriş ücretleri
 • Çıldır Gölü üzerinde atlı kızak turu
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Print The Page Content
Save as PDF