RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

HAC - 5* Otel Tip 1-B

( )
0 / 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Program içerisinde belirtilen uçuş tarih ve saatleri örnek saatler olup; THY tarafından yapılacak tahsis sonrası kesinleşecektir.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

HAC 5* OTEL TİP 1-B GRUP SEYAHAT PROGRAMI

3 Gece Medine / 10 Gece Mekke

1.Day

İstanbul kiss Medine

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu THY -“A” Kontuarı'nda 04:00’da buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin ardından pasaport kontrolünden geçerek, THY’nin TK5958 sefer sayılı uçuşu ile 08:00’te Medine’ye uçuyoruz. Varış: 11:35 Medine Havalimanı'nda; TÜRSAB görevlilerince karşılanma sonrası gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından (Uzun beklemelere hazırlıklı olunuz. İşlemler 3 ile 5 saat arası sürebilir) otobüs tahsis işlemlerini müteakip Medine'ye hareket ediyoruz. İstikbal Bölgesi'nde pasaport teslim işlemleri sonrası (Yaklaşık 2 saat sürebilir.) otobüsümüze verilecek mürşid ile otelimize varıyoruz. Yerleşme ve kısa bir dinlenmenin ardından, toplu olarak çevre tanıtımı ve Peygamber Efendimizi (dışarıdan) selamlamayı müteakip otelimize dönüyoruz.

2.Day

Medine

Sabah namazını müteakip beyler ile Cennetülbaki Kabristanı ziyareti sonrası, ibadet için serbest gün.

Yatsı namazı sonrası İhram ve UMRE Bilgilendirme Toplantısı / Yer: Restoran

3.Day

Medine Ziyaretler broken heart

Sabah namazını müteakip otel lobisinde toplanıyoruz. Saat 08:00’de hareket ile Medine çevresinde bulunan Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescid, Hendek Harbi'nin cereyan ettiği mahal ve Kuba Mescidi'nin ziyaretlerini müteakip Hurma Hali'ne gidiş ve alışveriş için serbest zaman.

4.Day

Medine broken heart Mekke

Öğle namazını müteakip, Mekke yolculuğu ve ihram için hazırlık. Görevlilerimizin aracımıza yüklemesi için öğle namazı öncesi valizlerimizi oda kapısı önüne koyuyoruz. HAC Bakanlığı'nca tahsis edilecek otobüs ile Mekke'ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saatlik yolculuğun ardından İstikbal Bölgesi'nde pasaport teslim işlemleri (Yaklaşık 2 saat sürebilir) sonrası otobüsümüze verilecek mürşid ile Mekke'ye girişi müteakip 15 Nolu Mektep görevlileri ile otelimize varıyoruz. Odalarımıza yerleşip, belirlenen saate kadar dinleniyoruz.

5.Day

Mekke Ziyaretler broken heart

Belirlenen saatte lobide buluşma sonrası, topluca görevlilerimiz nezaretinde KABE'ye gidiyoruz. UMRE ibadetinin yapılması sonrası otelimize dönüşün ardından serbest zaman.
Trafiğin izin vermesi halinde; Öğle namazını müteakip otel lobisinde toplanıyoruz. Saat 13:30’da hareket ile Mekke çevresinde bulunan Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennetülmualla Kabristanı ve Cin Mescidi'ni ziyaret sonrası otelimize dönüyoruz.

6.Day

Mekke - Sohbet

SOHBET

Konu: HAC'cın Faziletleri ve İhram, Saat: 16:00, Yer: Restoran

İbadet için serbest gün.

7.Day

Mekke - Sohbet

SOHBET

Konu: HAC Menasıki ve HAC Hazırlıkları, Saat: 16:00, Yer: Restoran

İbadet için serbest gün.

8.Day

Mekke - Terviye Günü


02:00 - 08:00 arası MİNA'ya çıkıyoruz. Gündüz ve geceyi çadırımızda ibadet ve tefekkür ile geçiriyoruz.

9.Day

Mekke - Arafata'a çıkış

Öğle ile ikindi namazını cem-i takdîm ile öğle namazı vaktinde eda ettikten sonra toplu olarak HAC'cın en önemli rüknu olan "ARAFAT VAKFESİ"ni yapıyoruz. Vakfe sonrası DUA'nın merkezinde günün geri kalan kısmını DUA-ZİKİR ve TEFEKKÜR ile değerlendiriyoruz. Akşam namazı vakti girdikten sonra MÜZDELİFE'ye intikal için sıramızı bekliyoruz. Akşam ile yatsı namazını cem-i têhir ile yatsı namazı olarak Müzdelife'de eda ediyoruz

 

10.Day

Mekke - Müzdelife (Kurban Bayramı 1. Gün)

Şeytan taşlama için gerekli 49 adet taşı topladıktan sonra geceyi Müzdelife'de geçiriyoruz. Yerel yönetim izin verirse sabah namazını müteakip "MÜZDELİFE VAKFESİ"ni eda ettikten sonra; şeytan taşlama görevimizi yapmak üzere, kafile halinde MİNA'ya doğru yürüyüşe geçiyoruz. Yaklaşık 4,5 km'lik yolculuk sonrası Büyük Şeytan"a 7 taş attıktan sonra Mekke'ye otelimize doğru yürüyoruz. Bayramlaşma sonrası "kurbanlarımızın kesilmesi" ile "tıraş olup" ihram'dan çıkıyoruz.

11.Day

Mekke (Kurban Bayramı 2. Gün)

"Farz Tavafı ve HAC'cın Sâyî"ni yapmak üzere gece 01:00'de lobide toplanarak kafile ile beraber görevlilerimiz nezaretinde Kabe'ye intikal ediyoruz. Farz Tavafı ve HAC'cın Sâyî'ni eda ettikten sonra (İhram yasaklarının tümü sona eriyor.) sabah namazını müteakip otelimize dönüyoruz. İstirahat sonrası; yatsı namazını müteakip verilecek saatte lobide toplanarak; şeytan taşlama görevimizi yapmak üzere Mina'ya doğru yürüyüşe geçiyoruz. Sırasıyla Küçük Şeytan, Orta Şeytan ve Büyük Şeytan'a 7'şer taş atıyoruz.

12.Day

Mekke (Kurban Bayramı 3. Gün)

İstirahat sonrası yatsı namazını müteakip verilecek saatte lobide toplanarak, şeytan taşlama görevimizi yapmak üzere Mina'ya doğru yürüyüşe geçiyoruz. Sırasıyla Küçük Şeytan, Orta Şeytan ve Büyük Şeytan'a 7'şer taş atarak "Şeytan Taşlama" görevimizi tamamlamış oluyoruz.

13.Day

Mekke (Kurban Bayramı 4. Gün)

Mekke'de ki son günümüz. Kabe'ye son kez giderek (24:00'a kadar) yapacağımız "Veda Tavafı"mız ile HAC ibadetimizi tamamlamış oluyoruz.

14.Day

Mekke broken heart Cidde kiss İstanbul

Öğle namazına müteakip görevlilerimizin aracımıza yüklemesi için 14:00'da valizlerimizi oda kapısı önüne koyuyoruz. Hac Bakanlığı yetkililerinin pasaportlarımızı getirmesi sonrası saat ..:..'da ayrılık vakti. Cidde Havalimanı'na transfer.
Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından; THY’nin TK ... sefer sayılı uçuşu ile saat ..:..’de İstanbul Sabiha Gökçen'e uçuyoruz. Varış: ..:...

Not:THY Tarafından yapılacak uçak tahsisi sonrası kalkış ve varış saatleri kesinleşecektir. 

 • HAC vizesi,
 • Türk Hava Yolları ile gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri,
 • Belirtilen otellerde ve belirtilen sürelerde konaklamalar,
 • Kurban bedeli
 • Suudi Arabistan ve Türkiye'de resmi makamlara verilmesi gerekli teminatlar ve yatırılması gerekli harçlar,
 • Seyahat sigortası,
 • Transferler, karşılama ve uğurlama hizmetleri,
 • Mekke ve Medine'de ziyaret gezileri,
 • 5 litrelik 1 bidon zemzem,
 • 1 seyahat çantası,
 • Umre rehber kitabı,
 • Dini ve idari rehberlik hizmeti.
 • Yurt dışı çıkış harcı (50 TL),
 • Program dışı talep edilecek ekstra turlar,
 • Otel ekstraları (minibar kullanımı, oda servisleri, telefon vb.),
 • Yukarıda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Huzurlu ve makbul bir HAC yaşamak DUA’sı ile;
Bir başka organizasyonunda buluşmak üzere.

Print The Page Content
Save as PDF