RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Güney Afrika, Zimbabve, Zambiya, Botsvana Safari Turu | Johannesburg, Victoria Falls, Cape Town

( 4 ÜLKE - YENİ TUR )
0 / 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Güney Afrika ve Botsvana Türk vatandaşlarından vize istememektedir.
 • Zimbabve ve Zambiya'ya girişte Türk vatandaşları kapı vizesi alabilmektedir.
 • Güney Afrika'da 3 yataklı oda bulunmamaktadır. 3 kişi katılan misafirlerimizin 1 adet 2 kişilik oda, 1 adet tek kişilik oda rezervasyonu yapmaları gerekmektedir.
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür, açılır-kapanır yatak veya kanepe olabilir.
 • Tüm turlarımızda seyahat belgenizin (pasaport vb.) en az 6 ay (tur dönüş tarihinden itibaren) geçerlilik süresi olması gerekmektedir.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

Güney Afrika, Zimbabve, Zambiya, Botsvana Safari Turu

Johannesburg, Victoria Falls, Livingstone, Kasane, Cape Town

 

Buluşma: İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu “THY” bankosunda 22.30’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip;

1.Day

İstanbul kiss Johannesburg broken heart

THY’nin TK042 seferi ile 01.35’te Johannesburg’a uçuyoruz (9sa 45dk). Varış: 10.20. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası yapacağımız şehir turumuza 19.yy’ın sonunda Johannesburg çevresinde altın madeni bulununca çalışmaya gelen zenciler için İngilizler tarafından kentin güney batısında küçük bir mahalle olarak kurulan ve bugün ülkede sadece zencilerin yaşadığı en büyük yerleşim yeri olan Soweto ile başlıyoruz. İsmi “South Western Townships,” yani “Güneybatı Kasabası” sözcüklerinin kısaltmasından oluşuyor. Müzeye çevrilen evini göreceğimiz Nelson Mandela ve Desmond Tutu gibi önemli zenci liderlerin yaşadığı Soweto’yu görmek, zencilerin beyaz ırkçı azınlık yönetime karşı direnişi konusunda bilgilenmemizi sağlıyor.  Irk ayrımı döneminde siyahların yaşamaya zorlandığı, çoğunda halen altyapı eksikleri ve fakirliğin ciddi boyutlarda olduğu bu yerler, geçmişin gettosu, bugün farklı renklere boyanmış restore edilmiş evleri, çevre düzenlemesi ve bakımlı otoyolları ile yeni bir görünüm kazanmış, gelişmiş bir kasabayı andırıyor. Akabinde panoramik eski şehir turu ile Parlamento Binası, Mary Fitzgerald Meydanı, Munro Tepesi'nden şehir manzarası, Houghton Camisi ve Nelson Mandela Meydanı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Hilton Hotel, 5* The Capital Hotel vb.

2.Day

Johannesburg kiss Victoria Falls (Zimbabve) broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Zimbabve'nin Victoria Falls şehrine uçuşumuz için havalimanına hareket ediyoruz. Kulula Air British Airways ortak uçuşu olan BA6285 seferi ile 11.30’da Victoria Falls’a uçuyoruz. Varış: 13.05. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından panoramik şehir turu ile Zambiya Zimbabwe sınırında yer alan dünyanın en görkemli şelalelerinden olan Victoria Şelalelerini görmek üzere Victoria Falls’a geçiyoruz. Yerel ismi Mosi-oa-Tunya (Gürleyen Duman) olan Viktorya Şelalesi'nin gürleyişini duyabilir, tepesinde oluşan gökkuşağını görebilir, döküldüğü yere yaklaşırsanız yüzünüze çarpan su damlacıklarını hissedebilirsiniz. Şelaleler Güney Afrika'nın en önemli turist çeken noktalarından olup Dünyanın Yedi Doğal Harikası'ndan biridir.. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndedir. Suyunu Zambezi Nehri'nden alan şelaleler; 100 metreden yüksek ve 1,5 km'den geniş, tek su yatağından, dökülmektedir. 1,7 km uzunluğunda ve 128 metre yükseklikten dökülen muhteşem güzellikteki Victoria Şelalesi’ni yakından görmek üzere Victoria Şelaleleri Millî Parkı’na giriyoruz. 16 ayrı noktadan şelalelerin muhteşem dökülüşünü izleyeceğiz. (Islanacağız. Yanınıza yağmurluk ve yedek tişört alınız.) Dileyen misafirlerimiz verilecek olan serbest zamanda (ücretini ödeyerek) fillere binme, aslanlar ile yürüme aktiviteleri ile şelalelerin ihtişamını havadan görmek üzere helikopter turuna katılabilirler. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. Bayete Guest Lodge Hotel vb.

3.Day

Victoria Falls broken heart Livingstone (Zambiya) broken heart Kasane (Botsvana) heart Chobe Nehri

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Zambiya sınır kapısına hareket ediyoruz (5 km). Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından geleneksel Mukuni Köyü ziyareti sonrası Livingstone şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından Botsvana sınır kapısına hareket ediyoruz (65 km, 1sa). Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Kasane’ye hareket ediyoruz (12 km). Panoramik şehir turu sonrası Chobe Nehri kenarındaki otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir istirahatin ardından 2019’da En iyi Safari ve Kuş Gözlem Alanı seçilen Chobe Parkı içinden geçen, bir kenarı Namibya, diğer tarafı Bostvana sınırı olan Chobe Nehri üzerinde yaklaşık 3 saat sürecek Bot Safari Turu yapıyoruz. Bu turumuzda timsah, su aygırı, fil, bufalo, antilop ve çeşitli kuşları doğal yaşam alanlarında görme şansını elde edeceğiz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Chobe Safari Lodge Hotel vb.

 

Önemli: Zambiya'ya 2 saatliğine giriş-çıkış yapılmakta olup; şu an itibariyle herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Ancak pandemi sebebiyle ülkelerin giriş koşulları sürekli olarak güncellendiğinden tur tarihinde karantina vb. şartlar olursa Zambiya'ya uğramadan direkt olarak Botsvana'ya gidilecektir.

4.Day

Chobe Milli Parkı Safari Turu broken heart

Sabah 05.00’da erken kahvaltı sonrası, 4x4 jeepler ile gezimizin en özel gününü yaşayacağımız safari turumuza başlıyoruz. Aslan, leopar, fil, bufalo, timsah, su aygırı, zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini, papağan çeşitleri başta olmak üzere yaklaşık 350 kuş türünü ve 65 sürüngeni yakından görme ve fotoğraflama şansını elde edeceğimiz yaklaşık 5 saat sürecek safari turumuzun ardından öğle yemeği (tura dahil) sonrası Bostvana, Zimbabve, Zambiya, Namibya 4 ülkenin sınırının oluştuğu yerden 4 ülkeyi bir arada görebileceğimiz Bridge Bot Turu yapıyoruz. Keyifli bir günün ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Chobe Safari Lodge Hotel vb.

5.Day

Kasane kiss Cape Town broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası Cape Town (Güney Afrika) yolculuğumuz için Kasane Havalimanı'na hareket ediyoruz. South African Airlink Hava Yolları’nın 4Z307 seferi ile 14.05’te Johannesburg’a uçuyoruz (1sa 50dk). Varış: 15.55. 2 saat, 15 dakika bekleme sonrası South African Airlink Hava Yolları’nın 4Z909 seferi ile 18.10’da Cape Town’a uçuyoruz (2sa 10dk). Varış: 20.20. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Doubletree By Hilton Hotel, 5* Conference Center Hotel vb.

6.Day

Cape Town broken heart Duiker Adası heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından (hava açık olursa) Masa Dağı’na çıkmak üzere hareket ediyoruz. Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine teleferik ile çıkıp doyumsuz Cape Town manzarasını izleme fırsatı buluyoruz. Akabinde Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Boo Kap bölgesinde renkli evler ve Afrika’nın İslamlaşmasında önemli bir yeri olan Ebubekir Efendi’nin kabrini ziyaret ediyoruz. Abdülhamit Han’ın yaptığı yardım ile yapılan Hamidiye Camisi ziyareti sonrası Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman sonrası tekne ile açılarak Duiker Adası'ndaki fok balıklarını göreceğiz. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Liman bölgesinde verilecek serbest zamanı müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Doubletree By Hilton Hotel, 5* Conference Center Hotel vb.

7.Day

Cape Town kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından panoramik şehir turumuzda Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu'nu fotoğraflıyoruz. Akabinde Simons Town yakınındaki Boulders Plajı’nda Afrika Penguenleri'ni görüyoruz. 14.30’da dönüş yolculuğumuz için Cape Town Havalimanı’na hareket ediyoruz. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından THY’nin TK045 seferi ile saat 18.10’da İstanbul’a uçuyoruz. Varış: 05.35 (Ertesi gün).

 • THY ile İstanbul / Johannesburg - Cape Town / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Kulula Air / British Airways HY ortak uçuşu ile Johannesburg / Victoria Falls arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • South African Airlink HY ile Johannesburg aktarmalı Kasane / Cape Town arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri (Kasane / Johannesburg / Cape Town)
 • 6 gece 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama
 • 6 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 6 akşam yemeği
 • Mandela Evi, Victoria Şelaleleri Milli Parkı, Chobe Milli Parkı, Ümit Burnu, Boulders Penguen Plajı giriş ücretleri (Yaklaşık 100€)
 • Chobe Nehri üzerinde Bot Safari Turu
 • Chobe Milli Parkı'nda 4x4 Jeep Safari Turu
 • Safari molasında çay, kahve ve su ikramı
 • Bridge Bot Turu
 • Duiker Fok Adası Tekne Turu
 • Masa Dağı teleferik ücreti
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Botsvana'da vahşi yaşam rehberlik hizmeti
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV
 • Zimbabve kapı vizesi ücreti (30USD)
 • Zambiya kapı vizesi ücreti (50USD)
  Not: Zimbabve ve Zambiya ülkelerini kapsayan KAZA vize uygulaması henüz uygulamada değildir. Tur tarihinde Victoria Falls Havalimanı'nda KAZA vizesi alınabilirse 2 ülke için toplam 50USD vize ücreti ödenecektir.
 • İlk gün kahvaltı
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı su ve kapalı içeçekler
 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
  Güney Afrika, Johannesburg'a girerken aşılanma durumuna bakılmaksızın tüm kişilerden son 72 saat içerisinde yapılmış PCR testi istemektedir.
  Zimbabve aşılanma durumuna bakılmaksızın tüm kişilerden son 48 saat içerisinde yapılmış PCR testi istemektedir. (Türkiye'de yapılan test Zimbabve girişi içinde kullanılabilmektedir.)

  Botsvana tam aşılanmamış kişilerden son 72 saat içerisinde yapılmış PCR testi istemektedir. (Türkiye'de yapılan test Botsvana girişi içinde kullanılabilmektedir.)
  Güney Afrika, Cape Town'a girerken aşılanma durumuna bakılmaksızın tüm kişilerden son 72 saat içerisinde yapılmış PCR testi istemektedir.

  Dönüşte de Türkiye tam aşılanmamış veya hastalığı geçirmemiş kişilerden PCR testi istemektedir. (Botsvana'da yapılan test Türkiye girişi içinde kullanılabilmektedir.)
  Bu tur için tüm katılımcıların gitmeden önce İstanbul Havalimanı'nda 1 kez (250TL) ve Botsvana'dan Güney Afrika'ya geçmeden önce 1 kez (70USD) PCR testi yaptırmaları gerekmektedir.
  Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.
  Ülkelere giriş koşulları sürekli değişmektedir. Güncel durum ile ilgili tur öncesinde acentemiz tarafından bilgilendirileceksiniz. 
 • 150 TL yurtdışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Print The Page Content
Save as PDF