RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Ekonomik Orta Avrupa Turu

( 4 ÜLKE )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her
  zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

Orta Avrupa Turu

Çekya - Avusturya - Slovakya - Macaristan

Prag - Viyana - Bratislava - Estergon - Budapeşte - Pecs - Mohaç - Zigetvar

1.Day

İstanbul kiss Prag

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Giden Yolcu Salonu “THY” Kontuarı'nda saat 05:00’da buluşma. THY’nin TK1767 sefer sayılı 07:05 uçuşu ile Prag’a hareket ediyoruz. Varış: 08:45. Rehberimiz tarafından karşılanmayı müteakip şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik Prag şehir turumuzda; Prag Kalesi, Noel Baba KilisesiEski Belediye Binası, Rudolfinium, Paris Caddesi, Astoronomik Saat Kulesi, Clementinum Manastırı, IV.Charles Köprüsü panoramik olarak dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından akşam yemeği için serbest zaman sonrası konaklama otelimizde. 3* Best Western Amedia Praha Hotel vb.

2.Day

Prag broken heart Viyana

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Panoramik Viyana şehir turumuzda; sıra dışı mimarisi ile Hundertwasser EvleriStephans KatedraliRing CaddesiKartner CaddesiOpera BinasıHofburg SarayıMüzeler Meydanı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından akşam yemeği için serbest zaman sonrası konaklama otelimizde. 3* HB1 Hotel Wr. Neudorf vb.

3.Day

Bratislava broken heart Budapeşte

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan eski şehir meydanında yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunu müteakip; Macaristan’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız tarihi şanlı Estergon Bölgesi ve Kalesi. Estergon turumuz sonrası Visegrad Kasabası ve Visegrad Kalesi'ni rehberimizin anlatımları ile dışarıdan görmeyi müteakip; Macaristan’a ait ucuz hediyelik eşya ve yerel ürünleri bulup pazarlıkla alışveriş yapabileceğimiz Szentendre Kasabası'na gidiyoruz. Ardından Galiçya Şehitliği'ni ziyaret edip kaybettiğimiz askerlerimizin anısına dualar edeceğiz. Gezimizin ardından Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Varışta akşam yemeği için serbest zaman sonrası konaklama otelimizde. 3* Zuglo Hotel vb.

4.Day

Budapeşte broken heart Pecs

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Budapeşte panoramik şehir turumuzda Buda (Budin) Kalesi, bir zamanlar Büyük Cami ismi ile minaresinden ezanlar okunan Mathias Kilisesi, Balıkçılar Kulesi, Buda Sarayı,Kasım Paşa, Veli Bey ve Orta Hisar Kuleleri, Akıncılar Şehitliği, Kahramanlar Meydanı,Opera Binası, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 odalı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Zincirli Köprü,Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Budapeşte gezimizin ardından Pecs şehrine hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından akşam yemeği için serbest zaman sonrası konaklama otelimizde. 3* DH Palatinus Pécs Hotel vb.

5.Day

Pecs broken heart Zigetvar broken heart Mohaç broken heart Budapeşte kiss İstanbul

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Pecs şehrinde kiliseye çevrilen ancak tepesine dikilen haçın ve içine ilave edilen kilise müştemilatının yanı sıra üzerinde Kelime-i Tevhid’i ile mihrabının hala korunduğu Gazi Kasımpaşa Camisi ile müze olan ancak son zamanlarda tamir edilerek ufak bir kısmında ibadete izin verilen Yakovalı Hasan Paşa Camisi ziyaretlerini gerçekleştirip Zigetvar’a hareket ediyoruz (35km). İlerlemiş yaşına rağmen Kanuni'nin fethi için ordunun başında sefere çıktığı Zigetvar Kalesi'nin, Macar-Türk Dostluk Parkı'nın ve müze yapılan Sultan Süleyman Camisi ile Kanuni'nin iç organlarının gömülü olduğu kabrin görülmesinin ardından Mohaç’a hareket ediyoruz (80km). Mohaç Ovası'nda Mohaç Harbi'nin tasvir edildiği açık hava müzesi ve tarihin en kısa süren ve kesin galibiyetle sonuçlanan Mohaç Meydan Muharebesi'nin gerçekleştiği Mohaç Ovası'ndaki hatıra parkının görülmesinin ardından Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından saat 17:30'da Budapeşte Havalimanı’nda oluyoruz. THY’nin TK1038 sefer sayılı 20:05 uçuşu ile İstanbul Yeşilköy Atatürk Havalimanı'na hareket ediyoruz. Varış: 23:15.

 • THY ile İstanbul / Prag - Budapeşte / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • 4 gece 3* otellerde konaklama,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları otelde,
 • Estergon Kalesi giriş ücreti,
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • Burak Tur Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.
 • Akşam yemekleri,
 • Schengen vize hizmeti: 130€ (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.),
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler,
 • 15₺ yurt dışı çıkış harcı,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Print The Page Content
Save as PDF