RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Ekonomik Kudüs Bağlantılı 3 Mescid Umre

( 3 ÜLKE )
0 / 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • Evrak tesliminin grup hareket tarihinden en geç 25 gün öncesine kadar acentamıza yapılması gerekmektedir.
 • Program içerisinde belirtilen uçuş saatleri havayollarından talep edilen saatler olup; değişiklik gösterebilmektedir.
 • Tüm turlarımızda seyahat belgenizin (pasaport vb.) en az 6 ay (tur dönüş tarihinden itibaren) geçerlilik süresi olması gerekmektedir.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

KUDÜS BAĞLANTILI UMRE SEYAHAT PROGRAMI

2 Gece Kudüs / 1 Gece Amman / 8 Gece Mekke / 4 Gece Medine
Toplam: 15 Gece / 16 Gün

Telaviv – Yafa – Kudüs – El Halil – Beytüllahim – Erîha – Lût Gölü (Ölü Deniz) / Amman –  Mute – Gor – Salt / Cidde – Mekke – Medine

1.Day

İstanbul kiss Tel Aviv broken heart Yafa broken heart El Halil broken heart Beytüllahim

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu THY kontuarında saat 07:30’de buluşuyoruz. Güvenlik, check-in ve pasaport işlemleri sonrası THY'nin TK794 seferi ile 10:10’da Telaviv'e uçuyoruz. Varış: 11:20. Güvenlik araştırmalarını müteakip Yafa'ya hareket ediyoruz. Yafa’da Hasan Paşa Camisi, Sultan Mahmud Külliyesi ve Bahriye Mescidi ziyaretleri sonrası El Halil şehrine hareket ediyoruz. Burada Harem-i İbrahim içinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (A.S) Peygamberlerin kabirlerini ziyareti müteakip Beytüllahim şehrine geçiyoruz. Kutsal Doğuş Kilisesi içinde kalan Hz. İsa (A.S.)'ın doğduğu yeri ve bitişiğinde yer alan Hz. Ömer Camisi'ni ziyareti sonrası, Kudüs'e hareket., akşam yemeğini müteakip arzu edenlerle Mescid-i Aksa'da akşam ve yatsı namazı sonrası konaklama otelimizde.

2.Day

Kudüs broken heart Kudüs

Arzu edenlerle Mescid-i Aksâ’da sabah namazı sonrası otelde alacağımız kahvaltının ardından Sion Tepesi'nde yer alan Hz. Davud (A.S.) Türbesi, Hz. İsa (A.S.)’nın son akşam yemeğini yediği mahal ve Hz.Meryem’in son gününün geçtiği ziyaretinin ardından Mescid-i Aksâ Külliyesi içinde yer alan Mervan Mescidi, Al-Aksa Camii, Mirac'ta Peygamberimizin, üzerinde göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taş etrafına inşa edilen Kubbetüs Sahra ve Mirac gecesi kendisini Mekke'den Kudüs'e binek olarak getiren Burak'ı bağladığı Burak Mescidi'ni ziyareti müteakip arzu edenlerle Mescid-i Aksa'da Cuma Namazı'nı kılıyoruz. Cuma Namazı sonrasında Ağlama Duvarı, Kıyamet Kilisesi ve Hz. Ömer Camisi'ni ziyaretin ardından akşam yemeğini müteakip arzu edenlerle Mescid-i Aksa'da akşam ve yatsı namazı sonrası konaklama otelimizde

 

3.Day

Kudüs broken heart Eriha broken heart Ürdün broken heart Mute broken heart Amman

Arzu edenlerle Mescid-i Aksâ’da sabah namazı sonrası otelde alacağımız kahvaltının ardından, Zeytin Dağı'na çıkıyoruz, buradan kuşbakışı Kudüs'ü temaşa ve resim molası sonrası, Sahabe Selman-ı Farisi Hz. ve tabiinden Rabia'tül Adaviyye Hz. türbelerini, ardından Hz. Meryem ve anne ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Gethsemani Kilisesi ile tarihi 2000 yıldan eskiye dayanan zeytin ağaçların bulunduğu Tüm Milletler Kilisesi'ni gördükten sonrası  ziyareti sonrası, Hz. Musa (A.S.) Kabri ve Külliyesi'ni ziyaret sonrası Dünyanın en eski şehri Eriha ile deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Lut Kavmi'nin helak olduğu, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü (Ölü Deniz) gezisini müteakip Ürdün'e hareket ediyoruz. Sınırda pasaport işlemleri sonrası Müslümanlarla Hristiyanların ilk mücadelesi olan Mute Savaşı’nın gerçekleştiği Mute Bölgesi'ne varıyoruz. Mute Savaşı alanını gördükten sonra; İslam'ın ilklerinden Resûlullah’ın (a.s.v) azâdlı kölesi Hz. Zeyd Bin Harise (R.A); Hz.Ali’nin ağabeyi, Habeşistan kahramanı Hz. Cafer bin Tayyar (R.A); Peygamber Efendimiz'in 3 şairinden biri olan Abdullah bin Revaha (R.A) Kabirleri'nin ziyaretlerini müteakip Amman’a hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Day

Amman broken heart Salt broken heart Amman kiss Cidde

Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini müteakip Amman turuna başlıyoruz, sonrasında Salt şehrine geçiyoruz, Musa aleyhisselamın yeğeni ve vekili olan Hz. Yuşa Aleyhisselam makamını ziyareti müteakip Osmanılar döneminin Merkez Şehri olan Salt Şehrinde bulunan TÜRK Şehitliği ve Hz. Musa A.S. Kayınpederi olan Şuayb Aleyhisselam kabrini ziyaretimiz sonrasında Amman'a hareket. Varışta Ashabil Keyf Mağarası ziyareti sonrası Amman Havalimanına hareket. Havalimanında, görevlilerimiz nezaretinde ihram giyme ve check-in işlemleri sonrası, pasaport kontrolünden geçerek Fly Nas Havayolları'nın XY552 seferi ile 14:40’da Cidde’ye uçuyoruz. Varış: 18:00. Cidde Havalimanı'nda; gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından karşılama ve özel aracımız ile Mekke’ye hareket ediyoruz. Varışta otelimize yerleşme ve akşam yemeği sonrası verilecek saatte lobide buluşmayı müteakip görevlilerimiz rehberliğinde UMRE ibadetini yerine getirmek üzere Kabe'ye hareket ediyoruz.

5.Day

Mekke

Umre ibadetimizin tamamlanması sonrası konaklama otelimizde.
İbadet için serbest gün.

6.Day

Mekke Ziyaretler broken heart

Kahvaltıyı müteakip otel lobisinde toplanıyoruz. Saat 08:00’de hareket ile Mekke çevresinde bulunan Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennetülmualla Kabristanı ve Cin Mescidi'ni ziyaret sonrası otelimize dönüyoruz.

7.Day

Mekke

İbadet için serbest gün.

8.Day

Mekke

İbadet için serbest gün.

9.Day

Mekke

İbadet için serbest gün.

10.Day

Mekke

İbadet için serbest gün.

11.Day

Mekke

İbadet için serbest gün

12.Day

Mekke broken heart Medine

Medine yolculuğu için hazırlık. Görevlilerimizin aracımıza yüklemesi için kahvaltı sonrası 09:30'da valizlerimizi oda kapısı önüne koyuyoruz. 13:30’da özel aracımız ile Medine’ye hareket ediyoruz. Varışta otelimize yerleşme ve kısa bir dinlenmenin ardından görevlilerimiz rehberliğinde toplu olarak çevre tanıtımı ve Peygamber Efendimizi (dışarıdan) selamlamayı müteakip otelimize dönüyoruz.

13.Day

Medine Ziyaretler broken heart

Arzu edenler ile; sabah namazını müteakip beyler ile Cennetülbaki Kabristanı'nı ediyoruz. Kahvaltının ardından saat 08:00’de hareket ile Medine çevresinde bulunan Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescid, Hendek Harbi'nin cereyan ettiği mahal ve Kuba Mescidi'nin ziyaretlerini müteakip Hurma Hali'ne gidiş ve alışveriş için serbest zaman.

14.Day

Medine

İbadet için serbest gün

15.Day

Medine

İbadet için serbest gün

16.Day

Medine kiss İstanbul

Görevlilerimizin aracımıza yüklemesi için 10:30'da valizlerimizi oda kapısı önüne koyuyoruz. "Cuma namazını müteakip en geç 13:00’da" dönüş yolculuğu için ayrılık vakti. Medine Havalimanı'na varışta; check-in ve pasaport işlemlerinin ardından; THY’nin TK109 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:10’de İstanbul’a uçuyoruz. Varış: 22:05.

 • Umre vizesi,
 • İsrail vize işlemleri (Yeşil pasaport sahipleri muaftır.),
  NOT: İsrail vizesi pasaporta bastırılmayıp “Liste Vize” olarak alınmaktadır.
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk / Tel Aviv - Medine / İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • Fly Nas Hava Yolları ile Amman / Cidde ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • Kudüs 3*,  Amman'da 3*, Mekke ve Medine'de 3* kalitesinde otellerde konaklama,
 • Kudüs ve Amman'da; Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri,
 • Mekke ve Medine'de tabldot sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri, aperitif öğle yemekleri,
 • Suudi Arabistan ve Türkiye'de resmi makamlara verilmesi gerekli teminatlar ve yatırılması gerekli harçlar,
 • Seyahat sigortası,
 • Transferler, karşılama ve uğurlama hizmetleri,
 • Kudüs, Ürdün, Mekke ve Medine'de ziyaret gezileri,
 • 5 litrelik 1 bidon zemzem,
 • 1 seyahat çantası,
 • Umre rehber kitabı,
 • Dini ve idari rehberlik hizmeti.
 • Yurt dışı çıkış harcı (150 TL),
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler,
 • Program dışı talep edilecek ekstra turlar,
 • Otel ekstraları (minibar kullanımı, oda servisleri, telefon vb.),
 • Yukarıda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Huzurlu bir UMRE yaşamak DUA’sı ile;
Bir başka organizasyonda buluşmak üzere.

 

Print The Page Content
Save as PDF