RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Büyük GAP Turu 3 | Diyarbakır, Batman, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep

( )
/ 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

Büyük GAP Turu

Diyarbakır - Batman – Hasankeyf - Midyat – Mardin – Göbeklitepe - Harran - Sıra Gecesi - Şanlıurfa - Balıklı Göl - Halfeti – Rum Kale – Gaziantep

1.Day

İstanbul S. Gökçen kiss Diyarbakır broken heart Hasankeyf broken heart Midyat broken heart Mardin

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - PEGASUS" kontuarında 05.30'da buluşuyoruz. Pegasus Havayolları'nın PC-2380 sefer sayılı 06.55 uçağı ile Diyarbakır’a uçuyoruz. Varış: 08.50. Artukoğulları döneminden beri bölgenin en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır gezimize Anadolu’nun ilk, İslam Âlemi’nin 5. Harem-i Şerif’i olan Ulu Cami gezimizle başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra Diyarbakır’ın Hz. Ömer (R.a.) devrinde ki fethi sırasında şehit olan 27 sahabenin kabirlerinin bulunduğu Hz.Süleyman Camisi’ni ziyaret ediyoruz. “Yaş otuz beş, yolun yarısı eder” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı Şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi'ni ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz. Ardından panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci surları olan kent surlarında Mardin Kapı'yı, Keçi Burcu'nu ve 10 Gözlü Köprü ile beraber Dicle Havzası'nı fotoğrafladıktan sonra bu güzel şehirden ayrılıyor ve Bismil güzergahından Batman, Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’te binlerce yıldır kıyısına kurulduğu Dicle Nehri tarafından hayat verilen ama Ilı Su Barajı ile Dicle nehrinin suları altında kalmış olan Hasankeyf’in hüznüne ortak olacağımız bu gezimizde görkemini hala koruyan Hasankeyf Kalesi'ni, gizli su Tüneli'ni, El Rızık Camisi'nin Minaresi'ni ve mağaraları görerek vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımıza binerek Tur Abdın bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden Midyat’da kısa bir gezinti yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerinden alabilirsiniz. Sizlerin Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinin bulunduğu Midyat’ta verilen serbest zaman ardından ayrılarak Mardin otelimize doğru hareket ediyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde. Ramada Hotel, Erdoba Elegance Hotel, Yay Grand Hotel vb.

 

Diyarbakır - Batman (97 km), Batman – Midyat (80 km), Midyat - Mardin (110 km)

2.Day

Mardin broken heart Balıklıgöl broken heart Şanlıurfa

Otelde alacağımız kahvaltının ardından bölge halkının ‘’Medeniyetin Başkenti, Anadolu’nun Taş Kenti’’ olarak adlandırdığı ,dillerin ve dinlerin yüzyıllardır süregelen birlik ve beraberlik kenti Mardin’e hareket ediyoruz.İlk olarak Otantik yapısıyla bizi karşılayan şehirde uzunca bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Kilise, Tip Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek tekrar Mardin merkeze dönüyoruz. Kasımiye Medresesi’ne hareket ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan taş işçilik sanatının en önemli eserlerinden olan medreseyi muhteşem Mezopotamya Ovasının güzelliği eşliğinde geziyoruz. Devamında şehir merkezine ulaşarak rehberimiz eşliğinde Mardin Sokakları, Kırklar kilisesi, Abbara olarak adlandırılan dar taş sokaklardan yürüyerek, Eski PTT binası, Ulu camii, Sehidiye Camii gibi taş isçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü gerçekleştirirken kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Yürüyüş ve çevre gezilerimizin ardından çarşı merkezine giderek alışveriş için serbest zaman veriyoruz. (Bakır Eşya, Badem Şekeri, Bıttım Sabunu, Gümüş – Telkari ve Peksimet alabilirsiniz). Serbest zaman sonrası Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Balıklıgöl civarında Hasan Paşa Cami, Mevlid-i Halil Cami, Hz. İbrahim (a.s)' ın doğduğu mağara, Necm-el Bahr, Ayn Züleyha Gölü, Makam Camii, Hz. İbrahim (a.s)' ın Nemrut tarafından ateşe atıldığında düştüğüne inanılan makam ve Balıklıgöl ziyaretlerini yapıyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Şanlıurfa otelimizde. El Ruha Hotel, Harran Hotel, Hilton Şanlıurfa, Nevali Hotel vb.

 

NOT: Yemekten sonra dileyen konuklarımızla sıra gecesine gidilecektir. Sıra gecesi tur ücretine dahil değildir.

 

Mardin – Şanlıurfa (165 km)

3.Day

Şanlıurfa broken heart Harran broken heart Göbeklitepe broken heart Şanlıurfa

Otelde alacağımız kahvaltının ardından “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a doğru hareket ediyoruz. Harran’da dünyanın en eski ev yapım tekniği örneklerinden Harran Evleri'ni ve dünyanın ilk üniversitelerinden Harran Üniversitesi kalıntılarını ve kulesinin geziyor. Daha sonra Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’ya dönüş yolumuzda Hz. Eyyub (a.s) Cami ve Hz. Eyyub (a.s) Makamı’nı ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretlerimizin ardından Şanlıurfa’ya hareket. Şanlıurfa’nın Örencik Köyü yakınlarında bulunan Anadolu’nun ve Dünya’nın uygarlık tarihinin ilk tapınaklarına ev sahipliği yapan, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesindeki Göbeklitepe Höyüğü’ne varış. Keşfiyle birlikte sadece bölge tarihini değil insanlık tarihini değiştiren, İngiltere’de bulunan “Stonehenge”den yaklaşık 7.000, “Mısır Piramitleri”nden ise yaklaşık 7.500 yıl eski olan Göbeklitepe, geçtiğimiz yıllarda National Geographic dergisinin tüm dünyada “Dinin Doğduğu Yer” sloganıyla kapak yapılmıştır. Göbeklitepe’nin ziyaretinin ardından Şanlıurfa’nın otantik çarşıları, Bakırcılar çarşısı, Bedesten, Sipahi pazarı, İsot pazarı ve Gümrük Hanı’nda alışveriş için verilen serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Şanlıurfa otelimizde. El Ruha Hotel, Harran Hotel, Hilton Şanlıurfa, Nevali Hotel vb.

 

Şanlıurfa - Harran (45 km)

4.Day

Şanlıurfa broken heart Halfeti broken heart Gaziantep

*Dileyenlerle sabah erken Halilurrahman Mevlid Mağarası ziyareti ve Dergah Camisi'nde ki sabah programına katılım.

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı inşasından sonra bir kısmi baraj gölü altında kalan günümüzün “yavaş sehir” kenti olan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Buradan bineceğimiz tekne ile baraj gölü üzerinde yapacağımız gezinti sırasında yine büyük kısmı baraj gölü altında kalmış olan Savaşan Köyü ve tarihte önemli yeri olan Rumkale görülecektir. Tekne turumuzun ardından Gaziantep’e hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep otelimizde. Grand Hotel, Best Western Ravanda Hotel vb.

 

Şanlıurfa – Birecik (80 km), Birecik – Gaziantep (64 km)

5.Day

Gaziantep kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Gaziantep şehir turumuza başlıyoruz. İpekyolu üzerindeki önemli kavşak noktalarından biri olan kentte ilk olarak Zeugma Mozaik Müzesi'ne gidiyoruz. Yunan mitolojisindeki birçok mitten konu alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra Bedesten, Almacı Pazarı adıyla anılan arastaları, otantik ürünlerin satıldığı Bakırcılar Çarşısı'nın görülmesinin ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası belirtilen yerde aracımız ve rehberimizle buluşmayı müteakip Gaziantep Havaalimanı'na hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları'nın PC2409 sefer sayılı 22.10 uçağı ile İstanbul S. Gökçen Havalimanı'na hareket ediyoruz. Varış: 23.50.

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul S. Gökçen / Diyarbakır - Gaziantep / İstanbul S. Gökçen arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 4 gece 4* otellerde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (Otellerde yeterli sayıda misafir olmadığı taktirde set menü olarak verilir)
 • Tüm transferler
 • Halfeti tekne turu
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm vergiler
 • İlk gün kahvaltı
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler
 • Son gün akşam yemeği
 • Müze giriş ücretleri (1 yıllık Sınırsız Müze Kart 70 TL)
 • Sıra Gecesi (65TL)
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

 

Print The Page Content
Save as PDF