RegisterRemind My Password
Sign in
Reservation
Please chose adult.
Tükendi

Büyük Balkan Turu 2

( TÜKENDİ )
0 / 5
Misafir Puan Ortalaması
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.
* There is a discount of up to %0 on this tour.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
08503046626
 
bilgi@huzurluseyahat.com

VİZESİZ

Büyük Balkan Turu 2

Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek

 Ohrid - Manastır-St. Naum - Struga - Kalkandelen - Üsküp - Prizren - Priştine - İşkodra - Budva - Kotor - Trebinje - Mostar - Saraybosna

1.Day

İstanbul kiss Üsküp broken heart Manastır broken heart Resne broken heart  Ohrid

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde 05:30’da buluşma Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK 1003 seferi ile 07:50’de Üsküp’e hareket ediyoruz. 08:30’da Üsküp’e varışımızın ardından yerel rehberimiz eşliğinde, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) gidiyoruz, turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Serbest zamanın ardından bir sonraki durağımız Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Ardından Ohrid şehrine hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Day

Ohrid broken heart St Naum broken heart Struga

Kahvaltımızın ardından Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları, serbest zamanın ardından Ohrid'e yarım saat uzaklıkta bulunan St. Naum'da bölgenin en önemli isimlerinden olan St. Naum’un 16 y.y. sonunda inşa etmiş olduğu manastırı da gezdikten sonra serbest zaman sonrası Struga şehrine dönüşümüzle beraber Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler. Akşam yemeğini Ohrid gölüne nazır yerel restoranımızda gölde yetişen alabalık menüsü olarak aldıktan sonra konaklama otelimizde.                           

3.Day

Ohrid broken heart Kalkandelen broken heart Üsküp 

Kahvaltımızın ardından Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen’e (Tetovo) otobüsümüzle geçiyor ve dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi’ ni ve Alaca  Cami’ni geziyoruz.  Ardından Üsküp şehrine hareket ediyoruz. Öğle yemeğini yöresel restoranımızda aldıktan sonra, Osmanlı İmparatorluğunun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve Müslüman nüfusuyla eski zamanları yaşatmayı başarmış Makedonya’nın en gözde şehirlerinden Üsküp’te yapacağımız şehir turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Üsküp Kalesi, Vardar Nehri,16. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahallesi, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Üsküp Meydanı ve meydandaki Büyük İskender’in devasa heykeli, Sar Samuel ve Kiril Metod heykelleri, 17. yy.'dan kalma St.Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa'nın Evi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Day

Üsküp broken heart Priştine broken heart Prizren broken heart İşkodrabroken heart Podgorica

Kahvaltımızın ardından Kosova’ya geçiyoruz. Priştine’ye varışımızın ardından panoramik Priştine şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kosova’nın başkenti Priştine’ye bağlı Obiliç bölgesinde belkide tarihmizin en önemli perdelerinden birini aralıyor, bu toprakların ve insanının bize bağlılığının sebebine bir kez daha şahid oluyor, bir torun vazifesini burada ifa ediyor ve Osmanlı tarihinde muharebede şehid düşen ilk ve son padişah, I.SULTAN MURAD Hüdavendigar’ın iç organlarının ve kalbinin defnedildiği Türbesini ziyaret ediyoruz. Bu anlamlı ziyaret sonrasında, Prizren şehrine doğru yola koyuluyoruz. Fatih Sultan Mehmed’in 1455 de ayak bastığı, şehir girişine Namazgah inşa ettirdiği, ordusuyla Cuma namazına durduğu ve adına Pür Zerin dediği şehre giriş yapıyoruz. Bayraklı Camii, Mehmed Paşa Külliyesi ve Medrese, Gazi Mehmed Paşa Hamamı, Halveti Dergahı, Şadırvan Meydanı, Prizren Köprüsü göreceğimiz eserler arasında yer almaktadır. Turumuz sonrasında Arnavutluk’un İşkodra şehrine hareket ediyoruz, akşam yemeği ve konaklama Podgorica’daki  otelimizde.                                                  

5.Day

Podgorica broken heart Bar broken heart Budva broken heart Kotor broken heart Mostar

Kahvaltımızın ardından yola çıkıyoruz. Karadağ’ın en önemli üç turizm kenti olan Bar, Budva ve Kotor'u ziyaret ediyoruz. İlk durağımız camileri ve sokakları ile öteki Karadağ şehirlerinden farklı olduğu ilk bakışta belli olan  Bar şehri ve özellikle Stari Bar çevresi Karadağ’da Müslüman nüfusun en yoğun olduğu şehir gezisinden sonra, Budva'ya varışımızın ardından minyatür şehir turu. Özellikle orta çağdan kalma ve labirent şeklinde Adriyatik Denizinin kıyısında bulunan bu şehrimizi geziyoruz. Ortodoks Kiliselerini, Tapınaklarını ve Eski Orta Çağ evlerini gezdikten sonra Kotor'a hareket ediyoruz. Kotor'a varışımızın ardından yine bir Adriyatik Denizi kıyısında bulunan bu eski şehri geziyoruz. Un Meydanı, Ortodoks Meydanı, Silah Meydanı, Utanç Duvarı, Ortodoks Kilisesi, Katolik Katedrali ve Balkanların en eski okullarından biri olan Kotor Turizm okulunu görme şansını elde edeceğiz. Tur sonrası Mostar şehrine hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Day

Mostar broken heart Saraybosna

Kahvaltımızın ardından yola çıkıyoruz. İlk durağımız Poçitel Türk köyü olacak. Eşsiz manzaraları ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz köyümüzü geziyoruz. Ardından eski bir Derviş(Alperen Tekkesi) tekkesi olan Blagaj tekkesini ziyaret ediyoruz. Buna Nehrinin kaynağının hemen yani başında olan bu Tekke'yi de geziyoruz. Ardından Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar'a varışımızın ardından rehber eşliğinde Mostar şehir turunu gerçekleştiriyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde olan Mostar Antik Kentini geziyor ve aynı anda dillere destan o ünlü Osmanlı yapımı Mostar Köprüsünü görüyoruz ve serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanımızın ardından Saraybosna'ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Day

Saraybosna kiss İstanbul

Kahvaltımızın ardından otelden ayrılış. Saraybosna'nın su kaynağı Igman Dağı'nın eteklerindeki Vrelo Bosna'da gezinti. Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı şehre giriş çıkışların yapıldığı Tünel'i ve müzesini ziyaret. Saraybosna Şehir tanıtımı, Aliya Izzetbegoviç'in de içinde yattığı şehitliği ziyaret, yol üzerinde Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı Latin (Hünkar) köprüsünü görme, Meşhur Sebili, Kütüphane, İnat evi, Osmanlı döneminden beri eğitime ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesini, Kanuni Sultan Süleyman'ın halasının  oğlu Gazi Hüsrev Bey'in Camisini ziyareti müteakip  Başçarşıda alışveriş için serbest zaman, saat 19:00'da dönüş için havaalanına hareket. Check in işlemlerini müteakip THY'nin TK1026 seferi ile 21:10'da İstanbul'a hareket. Varış  00:05 

 • THY ile İstanbul / Priştine - Saraybosna / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • 5 gece 5* otellerde, 1 gece 4* Otelde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları otelde, set menü öğle ve akşam yemekleri otelde veya restoranda,
 • Belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • Ülkeler arası geçiş vergileri,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • Yemeklerde alınacak 2. ve ekstra içecekler,
 • 50₺ yurt dışı çıkış harcı,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Print The Page Content
Save as PDF